Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Sebebi Bakkt Mı?

Geçtiğimiz günlerde en popüler kripto para olan Bitcoin (BTC) 10.000 dolardan ani bir kırılma ile 7.000 dolara kadar  düştü. Yatırımcılarını endişelendiren bu durum Binance bir araştırma yaptı. Binance’in yaptığı araştırmaya göre kurumsal alım satım platformu Bakkt, Bitcoin’in yaşadığı düşüşünün sebeplerinden biri.

Borsanın analiz kolu Binance Research’e göre Bitcoin’in değer kaybetmesinin sorumlusu büyük heveslerle beklenen Bakkt.

Bakkt piyasaya sürülmeden önce aylar süren bir bekleme yaşandı. Ne yazık kı Bakkt, beklenti içerisine girmiş kripto para yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Düşük işlem hacmiyle başlayan Bakkt platformu performansına şaşırmayanlarda vardı. Binance Research durumu şöyle açıkladı:

“Bakkt birçok ‘kripto gözlemci’ tarafından, kripto para ve dijital varlık piyasalarına kurumsal yatırımcı çekecek alternatif  bir kanal olduğu şeklinde övülüyordu. CME vadeli işlemler örneğinde de gördüğümüz gibi gelecekte bunu tabi ki başarabilir. Kısa vadede ise Bakkt’ın tam bir hayal kırıklığı olan başlangıcı mevcut fiyat gerilemesinin etken faktörlerinden biri oldu.”

Sadece Binance Research değil JPMorgan yetkilileri de Bitcoin düşüşünden Bakkt platformunu sorumlu tutuyor. Geçtiğimiz günlerde JPMorgan analistleri şöyle bir açıklamada bulunmuştu:

”Bitcoin’in düşüş sebebi fiziksel teminatlı vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesi olabilir. İlk gün görülen düşük BTC hacmi zaten endişeli olan yatırımcıları iyice korkutmuş gibi görünüyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.