Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Sebebi Bakkt Mı?

0

Geçtiğimiz günlerde en popüler kripto para olan Bitcoin (BTC) 10.000 dolardan ani bir kırılma ile 7.000 dolara kadar  düştü. Yatırımcılarını endişelendiren bu durum Binance bir araştırma yaptı. Binance’in yaptığı araştırmaya göre kurumsal alım satım platformu Bakkt, Bitcoin’in yaşadığı düşüşünün sebeplerinden biri.

Borsanın analiz kolu Binance Research’e göre Bitcoin’in değer kaybetmesinin sorumlusu büyük heveslerle beklenen Bakkt.

Bakkt piyasaya sürülmeden önce aylar süren bir bekleme yaşandı. Ne yazık kı Bakkt, beklenti içerisine girmiş kripto para yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Düşük işlem hacmiyle başlayan Bakkt platformu performansına şaşırmayanlarda vardı. Binance Research durumu şöyle açıkladı:

“Bakkt birçok ‘kripto gözlemci’ tarafından, kripto para ve dijital varlık piyasalarına kurumsal yatırımcı çekecek alternatif  bir kanal olduğu şeklinde övülüyordu. CME vadeli işlemler örneğinde de gördüğümüz gibi gelecekte bunu tabi ki başarabilir. Kısa vadede ise Bakkt’ın tam bir hayal kırıklığı olan başlangıcı mevcut fiyat gerilemesinin etken faktörlerinden biri oldu.”

Sadece Binance Research değil JPMorgan yetkilileri de Bitcoin düşüşünden Bakkt platformunu sorumlu tutuyor. Geçtiğimiz günlerde JPMorgan analistleri şöyle bir açıklamada bulunmuştu:

”Bitcoin’in düşüş sebebi fiziksel teminatlı vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesi olabilir. İlk gün görülen düşük BTC hacmi zaten endişeli olan yatırımcıları iyice korkutmuş gibi görünüyor.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın