Bitcoin’in Piyasa Duyarlılığı 19 Bin Dolar’ın Ardından Tekrar Değişiyor

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz birkaç hafta boyunca sürekli dalgalanmalar içindeydi ve 19 bin dolara çıkmadan önce 17.600 dolar’a düştü.

Daha önce tanık olunan bu fiyat düşüşü, piyasanın beklenen bir düzeltmeye yöneldiğine inanan birçok yatırımcı için bir endişe kaynağıydı. Zincir üzerindeki veriler, panik satışlarının yaygın olduğunu gösterdi. Aslında raporlara göre, borsa girişleri aniden yükseldi ve yatırımcıların paralarını elden çıkarmak için borsalara taşıdığı göründü.

Pazar bilgisi sağlayıcısı Santiment’in verilerine göre, piyasa duyarlılığı iki aydır gördüğü en olumsuz olaydı. Aslında Bitcoin‘in “değerinin düşük” olduğuna inanılıyordu ancak kripto para devi tuhaf bir şekilde psikolojik direncinin üzerine çıktı ve yeşil renkte yanıp sönmeye başladı. Bu da 19 bin dolar seviyesi oldu.

Aynı durum, piyasanın altcoinleri için de geçerliydi, ATOM ve AMPL gibi kriptolar da servette bir tersine dönüş kaydetti.

Güçlü ralliler ve geri dönüşler, çoğu zaman önyükleme yapmak için açık piyasa “acısı” belirtilerine ihtiyaç duyar. Bu da yatırımcıların bazı yerel diplerde toplu olarak nakit ödeme yapmalarına neden olabilir. Şu anki durumu da buna örnek verebiliriz. Yükseliş hissiyatının yeniden oluşmasıyla piyasa, ekosistemdeki önde gelen Bitcoin destekçilerinden olumlu bir geri dönüş aldı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.