Bitcoin’in Hızlı Yükselişi: Son 2 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

0
535

Pazartesi başlangıcından bu yana, Bitcoin (BTC) % 7 oranında artarak, 8.050 dolar’dan 26 saat içinde 8.580 dolar’a yükseldi. Bu, kripto para biriminin son haftalarda gördüğü en yüksek fiyatı. Bitcoin, en son 14 Kasım 2019 tarihinde bu seviyeye ulaşabilmişti. Yani yaklaşık olarak son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Coinmarketcap verilerine göre sabah saatlerinde piyasada ani bir hareketlilik yaşandı. Ardından Bitcoin fiyatı ani bir şekilde yükselmeye başladı. Bitcoin fiyatı saatler içinde 8 bin 500 dolara ulaştı.

Burada merak edilen şey fiyatın nasıl bu kadar hızlı bir şekilde yüksekliği. Sun sitemizde CME Group’unBitcoin opsiyonları ürünün piyasaya sürüldüğüne dair bir haber yayınlamıştık. CME’nin en büyük rakibi Bakkt ve Bakkt piyasaya sürüldüğü zaman, Bitcoin fiyatı yükselmek yerine düşüşe geçmişti. Bu sefer tam tersi bir durum söz konusu. Bununla birlikte CME Bitcoin opsiyonları ilk gününde 2.19 milyon dolarlık bir hacime ulaştı fakat Bakkt’ın Bitcoin opsiyonları ise 1.15 milyon dolar üzerine çıkmamıştı. Bu durumun fiyatı etkilenebileceği düşünülüyor.

Türk kripto para analistlerinden Rookie isimli Twitter kullanıcısı, 12 ocak tarihinde Bitcoin fiyatı için 8 bin 650 dolar seviyesinin yaklaştığını söylemişti. Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle 8.500 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Fiyat aynı hızla artmaya devam ederek 9.000 dolar seviyesini kırabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın