Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Boğa Tuzağı!

Bitcoin (BTC) fiyat diplerini doğru tahmin etmesiyle ünlenen popüler kripto trader’ı, yatırımcıları başka bir boğa tuzağının ortasında oldukları konusunda uyarıyor.

Capo takma adlı analist, 462.400 Twitter takipçisine Bitcoin boğalarının büyük bir tuzağa yakalanmak üzere olduğunu söyledi.

“Bu, yılın en büyük boğa tuzaklarından biri ama iş işten geçene kadar görmeyebilirsiniz.”

Capo, argümanını desteklemek için Nisan 2022’den bir tweet dizisine atıfta bulundu. Capo’ya göre, popüler görüşe karşı çıkıyor olsa bile, Bitcoin diplerini tekrar tekrar doğru bir şekilde tahmin etmeyi başarıyor.

“Aynı şey şimdi oluyor. Okumaya değer…

İyi şanslar.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Capo atıf yaptığı Twitter ileti dizesiyle, yıllar boyunca yaptığı düşüş çağrılarına dikkat çekerek, akıl yürütmesinin mevcut tahminlerini desteklediğini ima ediyor. Analist Bitcoin tahminine ilişkin 2018 yılına kadar gidiyor.

“Tekrar tekrar aynı hikaye.

2018:

Fiyat 7.500 dolar iken 3.000-4.000 dolar çağrısı yaptım. 7 ay boyunca 6.000 dolar ile 9.500 dolar arasında değişti ve ardından nihai hedefe ulaştı.”

Bitcoin dolar analizi

Trader, 2019 ve 2020’de doğru bir şekilde düşüş çağrıları yaptığını iddia ediyor.

“2019-2020:

7000-7300 dolar, 6000-6200 dolar ve nihai hedef olarak 4400-4800 dolar belirlendi.

Fiyat bu hedeflere ulaşmaya başladı ve birkaç ay sonra yine mutlak dip olan nihai hedefe de ulaştı.”  

BTC usd analizi

Kanıtları üst üste sıralayan takma adlı trader, 2021’de de doğru bir şekilde Bitcoin dibini bulduğunu söyledi.

“2021:

30.000 – 35.000 dolar arası boğa koşusunun dibi olarak belirledim. Çoğu yorum daha düşük (20.000 dolar hatta 10.000 dolar) bekliyordu ve alay ediyorlardı. Fiyat birkaç hafta boyunca bu seviyeler arasında değişti ve ardından yükseliş koşusu 69.000 dolara kadar devam etti.”

Bitcoin fiyat grafiği

Trader, bir sonraki dip bildirimine kadar takipçileriyle anlaşarak piyasaların her zaman trader’lara fırsatlar vereceği sonucuna varıyor.

“Arada fırsatlar vardı çünkü piyasa size her zaman fırsatlar sunar. Her dibi, her sıçramayı yakalıyorsan, tebrikler. Ben daha büyük fırsatlara, farklı zaman dilimlerine odaklanıyorum ve “kayıp” sıçramalarını umursamıyorum… Düşüş senaryosu onaylanana veya geçersiz kılınana kadar artık burada paylaşım yapmayacağım. İyi şanslar.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.