Bitcoin’in Hacmi ve Fiyatı Beraber Hareket Ediyor

0
533

Kripto para piyasası, 2017’de FOMO’nun bir sonucu olarak “olan biteni kaçırma korkusu” katılan yatırımcılarla dolmuştu. Ancak, hala aynı korku ile Bitcoin’lerini elinde tutan önemli sayıda insan var gibi görünüyor. Delphi Digital kısa süre önce dolaşımdaki mevcut Bitcoin’i analiz ederek tam olarak nasıl hareket ettiğini incelemişti.

Ortaya çıkan iki farklı tipte Bitcoin yatırımcısı vardır, fiyatlar değiştiğinde Bitcoin’i terk eden ve sonuna kadar Bitcoin’e bağlı olanlar. The Next Web’s Hard Fork tarafından yayınlanan yeni bir makale, düşen fiyatın, bazı uzun vadeli hissedarları satmaya zorlamadığını görüyoruz. Yaklaşık bir yıldır, dolaşımda olan Bitcoin arzının yaklaşık %59’unun hiç hareket etmediği ortaya çıktı. Delphi Digital araştırma firmasının raporlarına göre, Bitcoin hareketini içeren grafikler, Bitcoin’in fiyatının hareketi ile hacminin miktarını denk göstermekte.

2017’nin sonunda yani Bitcoin’in en yüksek ve popüler olduğu dönemde, satın alındığından beri bekletilen 220.000 BTC var. Özellikle, kripto para birimi, Aralık 2017’de neredeyse 20.000 $ ‘a ulaştı. Ancak, daha sonra bu kadar yükseğe çıkamadı ve yatırımcılar BTC’leri ellerinde tutmaya devam etti.

Bu yılın Ekim ayının sonunda, Bitcoin’in işlem hacmi arttığında, fiyatı da 9.000 doların üzerine çıktı. Ancak son ayda, hacmi ve fiyatı da düştü. Fiyatın düşüşü, bize dışarıdan piyasaya yeni para akışı girmediğini gösteriyor. Bakalım 2020’de neler olacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın