Bitcoin’in Günlük Fiyat Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 13:00’da 10.750 dolar civarında seyrediyor. Son 24 saatte 10.500 dolar direncinde asılı kalan Bitcoin bu direncini de kırarak 10.800 dolarda bulunan yeni dirence geçti. Bitcoin bu yükselişini sürdürecek mi? Bitcoin’i hangi dirençler bekliyor?  Bitcoin fiyatının olası senaryoları neler? Bütün bu sorunların cevabı haberimizde…

Bitcoin Fiyatındaki Son Gelişmeler?

Bitcoin son düzeltmesinden sonra tabiri caizse roketledi ve kendini 10.500 dolar bandına attı. Bu seviyede bir dirençle karşılaşan Bitcoin, 24 saat boyunca bir çok kez kırmayı denedi ve nihayetinde kendini 10.750 dolar bandına taşıdı. Bitcoin’in bu yükselişindeki nedenleri önceki yazımızda açıklamıştık. Özetleyecek olursak İngiltere’de alınan düzenleyeci kararlar ve Donald Trump’ın tweeti diyebiliriz.

Bitcoin Bu Yükselişi Sürdürecek Mi?

Bitcoin için 9.000 seviyelerine geri dönmenin orta ve uzun vadede önemli olduğunu vurgulamıştık. Bu tip düzeltmeler Bitcoin’in bir sonraki atağı için güç toplaması anlamına geliyor. Nitekim öyle de oldu. Bitcoin bu düzeltmeden sonra kendini topladı ve güçlü şekilde yükselişe geçti.

Bu yükselişin bir miktar daha sürmesi çok muhtemel. Şimdi bu cümlemizi açalım. Bitcoin için yeni zirveler konuşmak istiyorsak 11.700 bandında bulunan güçlü direncin kırılması gerekiyor. Bu direnç kırıldığında Bayrama yeni zirveler ile görebiliriz.

Bu direnç kırılmasa bile Bitcoin fiyatının 11.700 dolar seviyesine kadar gelmesini çok muhtemel görüyoruz. Yani, Bitcoin’in en azından 1000 dolar daha yükselmesi çok muhtemel gözüküyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.