Bitcoin’in Günlük Analizi ve Olası Fiyat Senaryoları

0

Bitcoin Türkiye saati ile 09:30’da 10.350 dolar civarında seyrediyor. Kısa bir boğa sezonundan çıkan lider kripto para birimi, 12.000 dolar seviyesinden 9.000 dolar seviyesine düşerek endişe yaratmıştı. Bu endişe çok fazla büyümeden kendini toplayan Bitcoin, dün gelen haberle yeniden 10.500 dolar bandına çıktı. Bu sabah küçük bir düşüşle güne merhaba dese de telafi edecek gibi duruyor.

Bakkt’dan Gelen Haber Yüzleri Güldürdü

Bakkt geçen sene Aralık ayında yapması gereken Bitcoin vadeli işlemlerini bir çok kez erteleyerek, yatırımcıları tabiri caizse bıktırmıştı. Dün gelen haberle tarih yenilendi. Bakkt’dan gelen açıklamaya göre piyasaya resmi giriş 23 Eylül tarihinde olacak. Bu haberin gelmesiyle birlikte Bitcoin psikolojik sınırdan yaklaşık 500 dolar uzaklaşarak 10.500 dolara yükseldi.

Bu haberin önemi elbette çok. Çünkü, Bakkt’ın fiziki teminatlı Bitcoin sözleşmelerini piyasaya sunacak olması büyük etki yaratabilir. Fiziki teminatlı Bitcoin vadelisinde, bilinen normal vadelilerin aksine gerçek Bitcoin alımı ve satımı gerçekleşmekte ki bu da sektörde aktif bir kurumsal BTC sirkülasyonu oluşmasına sebeb olacaktır.

Bitcoin’de Olası Fiyat Senaryoları

Bitcoin henüz toparlanma işlemlerini tamamlamadı. Bu savaş hala devam ediyor. Bu savaşın bittiğini ancak 11.700 doların üstüne çıkıldığında anlayabiliriz. Bitcoin hala 10.500 dolar direncini kırmaya çalışıyor bu direnç seviyesi kırıldığı taktirde 10.700 ve 11.200 dolar seviyelerinde dirençle karşılanacaktır. Bu direncin de kırılması ile toparlanma işlemi tamamlanmış diyebiliriz.

Bitcoin’in bu savaştan yenik ayrılma ihtimali de var. Bu seviyede tutunamaz ve geri çekilmeye başlarsa 10.000 dolar ve 9.800 dolar noktasında bulunan desteklere tutunmaya çalışacaktır. Özellikle 9.800 doların altına düşmesi ile yukarı yönlü momentum büyük oranda bitecektir. Bu da aşağı yönlü bir hareketin habercisi olabilir.

Bitcoin’de osilatör ve indikatörlerin verileri sağlıklı gözüküyor. Olumsuz bir hava şu ana kadar yok. Küresel piyasalardan sert bir hareket gelmezse Bitcoin bu savaşı kazanır.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın