Bitcoin’in Günlük Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 11.00’da 10.750 dolar civarında seyrediyor. Son bir kaç gün içinde 10.000 doların da altına gerilemiş olan Bitcoin bugün biraz yeşile döndü. Peki Bitcoin bu hafta ne yönlü bir hareket yapacak?

Bitcoin hakkında geçtiğimiz haftalarda Amerikan başkanı seviyesinde ve hazine başkanı seviyesinde açıklamalar geldi. Bu açıklamalarda başkanlar Bitcoin ve diğer kripto paralara bayıldıklarını söylemediler. Zaten kimsenin de böyle bir beklentisi yoktu. Bu tip açıklamalar Bitcoin’e kısa vadede olumlu bir hava getirmesede uzun vadede kesinlikle getirisi büyük olacaktır. Çünkü bu Bitcoin’in, Libra’nın ve diğer kripto para birimlerinin kalıcı olduğunu işaret eden bir söylem.

Peki Bitcoin’in kısa vadede fiyatı ne olacak?

Bitcoin’in 200 günlük ve 50 günlük ortalamalarına baktığımızda hala daha düzeltme eylemini gerçekleştirmemiş gözüküyor. Bu da Bitcoin’in hala 9.200 dolar seviyesine düşebileceği ve hatta iyi bir destek görmezse 8.800 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceği anlamına geliyor. Cumartesi ve pazar günleri gelen satışlar Bitcoin’i biraz daha düşürdü. Şu anda 11.700 seviyelerini test etmesi zor gözüküyor. Ama şöyle bir gerçek var ki Bitcoin’in bu aralar ne yapacağını kimse tam olarak kestiremiyor.

Bitcoin’i yarın etkileyecek önemli bir gelişme var. Aslında bu gelişme Bitcoin merkezli değil. Libra merkezli bir gelişme ama Libra’nın tanıtılması bile Bitcoin’i yükseltmişti. Yarın Facebook Libra’nın detaylarını kendi içinde rapor haline getirip sunacak. Bu Bitcoin için bir gelişme olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.