Bitcoin’in Fiyatı Hangi Yöne Gidecek?

0

Bitcoin Türkiye saati ile 12:30’da 8.250 dolar civarında. Uzun zamandır 7.900 dolar desteğinden güç alan Bitcoin, son günlerde küçük dalgalanmalar ile yükselmeye başladı. Peki, Bitcoin yükselişine devam edecek mi? Bu sorunun detaylı cevabı haberimizde…

Bitcoin’in fiyat analizini uzun zamandır yapmıyorduk. Nedeni ise son yaptığımız analizin hala geçerli olmasıydı. Evet Bitcoin’in fiyat momentumu yaklaşık bir aydır aynı doğrultuda. Tam olarak sağlıklı bir düzeltme yapamayan Bitcoin, uzun süredir ana destek noktası olan 7.900 dolar seviyesine tutunuyor. Sağlıklı bir düzeltme hareketinin gelmemesi, uzun ve güçlü bir boğa maratonunu, kısa ve orta vadede engelliyor.

Bitcoin’de 9.000 dolar seviyesinin kırılmadığı her gün, düşüş eğiliminde kaldığımızı gösterir. Şu an için Bitcoin’de aşırı alım büyük risk teşkil edebilir. Çünkü 7.900 dolar noktasında bulunan ana destek noktasının yıkılması durumunda fiyat, 6.800 dolar civarına ani bir düşüş yaşayabilir. Sonuç olarak Bitcoin’in düşme eğiliminden henüz çıkmadığını söyleyebiliriz. Bir boğa sezonunu net bir şekilde konuşabilmemiz için ise 9.000 dolar seviyesinin kırılması gerekir.

Bu yorumlar, yaptığımız teknik analizlerin bir sonucudur. Teknik terimlerden sıyrılmış ve sadeleştirilmiştir, ayrıca birer yatırım tavsiyesi değildir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın