Bitcoin’in (BTC) Her Adımını Bilen Analistten Yeni Tahmin Geldi!

0
Bitcoin’in (BTC) Her Adımını Bilen Analistten Yeni Tahmin Geldi!

Mevcut Bitcoin (BTC) ayı piyasasını doğru şekilde tahmin eden takma adlı kripto analisti, dijital varlıkların önümüzdeki günlerde mükemmel ticaret fırsatları sunacağını iddia ediyor.

Crypto Capo, 406.500 Twitter takipçisine grafikleri Temmuz’dan önce yeni düşük seviyeler oluşturacağını söyledi.

“Grafikler düşüş eğilimini koruyor ve muhtemelen bugünlerde yeni düşüşler göreceğiz. Bu düşüşler iyi alım fırsatları sağlayacak.”

Capo daha sonra Elliot Wave Teorisini kullanarak Bitcoin hakimiyet grafiğini (BTC.D) analiz etti. BTC.D, toplam kripto piyasası değerinin ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu ortaya koyan bir göstergedir. Yükselen bir BTC Hakimiyeti, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından daha hızlı arttığını veya altcoin’lerin değer kaybettiğini gösterir.

Elliot Wave teorisi ise, dalgalar halinde tezahür eden kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz aracıdır. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir trendi tersine çevrilmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçer.

BTC.D grafiğine bakıldığında Capo, Bitcoin’in hakimiyetinin yerel bir dibe ulaştığını (4. dalga) ve pazar payını artırmak üzere olduğunu (5. dalga) söylüyor, bu da BTC’ye karşı altcoin’lerin düşeceği anlamına geliyor. Bununla birlikte BTC.D’nin, 5. dalga zirvesine ulaştığında, altcoin piyasaları için yerel bir dip sinyali oluşturması beklenir.

“BTC.D (Bitcoin hakimiyeti) güncellemesi 4. dalga tamamlandı. Altcoin/BTC çiftlerinin düşeceği 5. dalga eksik.”

Bitcoin Dolar Grafiği

Öte yandan Capo, BTC.D grafiğiyle uyumlu olarak, BTC’nin 16.000 dolar aralığına düşmeden önce kısa ve dik bir yükselişin keyfini çıkarmasını ve büyük bir düşüş yaşayacağını öngörüyor.

“BTC [düşük zaman çerçevesi] 16.000-17.000 dolar arasında yerel dip oluşumu.”

BTC Grafik

Bitcoin hakimiyetinin diğer tarafında, BTC.D arttıkça sıkıntı çeken altcoin piyasaları var. Capo, birçok altcoin’in genellikle yukarı yönlü düzeltmelerle biten düşüş parabollerinde sıkışıp kaldığını söylüyor. Trader, örnek olarak merkezi olmayan borsa token’ı Sushi’ye (SUSHI) dikkat çekiyor.

“Bir şey oldukça açık: Birçok altcoin düşüş eğiliminde. Paraboller kırıldığında büyük düzeltmelere (bu durumda yukarı doğru) neden olur. Paraboller henüz bitmedi, ama neredeyse bitmek üzere.”

SUSHI Dolar

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın