Bitcoin’in Ardından Ethereum’da Değer Kaybetti! Düşüş Devam Edecek Mi?

ETH’nin fiyatı, haftalar sonra gelen ilk büyük kripto piyasası düşüşüne katıldı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle, ETH yaklaşık yüzde 20 değer kaybetmiş durumda. Bitcoin tarafında yapılan hareketleri yansıtan ETH, aslında günün erken saatlerinde bir noktada daha da düşmüştü, ancak bazı toparlanma belirtileri gösteriyor.

BTC fiyatlarındaki düşüşe benzer şekilde, ETH fiyatındaki düşüş oldukça uzun bir süredir bekleniyordu. Sonuçta, her iki kripto paradaki ralliler o kadar uzun süredir o kadar güçlü ki, bir noktada sağlıklı bir çekilme yaşanması gerekiyordu. Şimdi ise ETH düşüşünün yavaşlama belirtileri içinde olduğu görülüyor. Yine de düşüş henüz bitmemiş olabilir.

ETH Fiyatı Neden Düştü?

BTC rallisi, ETH rallisinden kısmen sorumlu olsa da (tıpkı BTC kazasının da ETH’nin düşmesinin bir parçası olabileceği gibi), sebep Bitcoin olmayabilir.

Aslında, bir dizi analist, Ethereum’un yüksek işlem ücretlerinin ve yavaş işlem hızlarının sonunda ağı ve para birimini yakalayacağını öngörüyordu. Securitize Başkanı ve Kurucu Ortağı Jamie Finn, geçen hafta yaptığı bir açıklamada ağ daha fazla kullanım alırken, “bir işlemi gerçekleştirmek çok pahalı hale geldiğinden birçok geliştiricinin başka bir zincir aramasına neden olacağını” söyledi.

Ethereum’un ücretleri hafta sonu boyunca fiyatla birlikte artmaya devam etti ve sonunda 1350 dolar civarında zirveye ulaştı.

Bazı analistler, son düşüşe rağmen, ETH’nin hala yükselişte olduğuna inanıyor: “dipten satın al” görüşü, şu an Twitter’da popüler bir ifade. Ethereum ağının bir güncelleme sürecinde olduğu da biliniyor ve bunun da yükseliş için olumlu bir gelişme olduğu düşünülüyor.

Zumo yetkilisi Tim Sabanov, geçtiğimiz hafta “Eth 2.0’ın ilk aşamasının Aralık ayında hayata geçtiğini ve staking’e katılmak isteyen doğrulayıcılarının ilgisini çektiğini” söyledi. Bu doğrulayıcıların her birinin “katılmak için en az 32 ETH yatırması” gerektiğini açıkladı. Daha sonra, en erken 2022’de gerçekleşecek olan Aşama 2’nin yayınlanmasına kadar kilitlenmenin süreceğini söyledi. Ayrıca şu anda, ağda mevcut tüm ETH kilitli iki milyondan fazla olduğunu belirtti ve “önümüzdeki aylarda istikrarlı bir şekilde artmasını” beklediğini ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.