Bitcoin’in Aktif Adres Sayısı Şaşırttı

0
339

Kripto para birimi veri sağlayıcısı Santimnet’e göre, Bitcoin’in aktif olan günlük adreslerinin sayısı 1,07 milyona yükseldi. Bu, 17 Ocak 2018’den beri görülen bugüne kadar ki en yüksek nokta.

Grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin‘in fiyatı ile önde gelen kripto para biriminin ağ etkinliği arasında doğrudan bir ilişki var. 14 Aralık 2017’de günlük aktif adresler, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 dolara ulaşmasından sadece birkaç gün önce 1.28 milyon zirvesine ulaştı.

Glassnode verilerine göre, 2 Temmuz’da yeni oluşturulan adreslerin sayısı da günlük hareketli ortalamaya göre iki yılın en yüksek seviyesi olan 22.391’e yükseldi.

Bu kilometre taşları, dünyanın en büyük kripto para birimine olan artan talep hakkındaki söylentileri kanıtlar niteliktedir.

Ethereum ağı da yakın zamanda Mayıs 2018’den bu yana en aktif gününü kaydetti. Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum’un canlanması, geçtiğimiz ay oldukça durgun olan fiyat hareketine henüz yansımadı.

Bunların yanında dün 9.300 dolarlık fiyatı geri kazanamadığı için Bitcoin’in fiyatı bazı borsalarda 8.950 dolara düştü. Normalde olduğu gibi, diğer kripto paraların çoğu olumsuz hareketi izledi ve son 24 saatte kayıplar verdi. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, bir saatte 231 dolardan 223 dolara düşerek değerinin yaklaşık %3.5’ini kaybetti. O zamandan beri 227 dolara ulaştı, ama hala kırmızı ve fiyatların nasıl değişeceği merak konusu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın