Bitcoin’in Aktif Adres Sayısı Şaşırttı

Kripto para birimi veri sağlayıcısı Santimnet’e göre, Bitcoin’in aktif olan günlük adreslerinin sayısı 1,07 milyona yükseldi. Bu, 17 Ocak 2018’den beri görülen bugüne kadar ki en yüksek nokta.

Grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin‘in fiyatı ile önde gelen kripto para biriminin ağ etkinliği arasında doğrudan bir ilişki var. 14 Aralık 2017’de günlük aktif adresler, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 dolara ulaşmasından sadece birkaç gün önce 1.28 milyon zirvesine ulaştı.

Glassnode verilerine göre, 2 Temmuz’da yeni oluşturulan adreslerin sayısı da günlük hareketli ortalamaya göre iki yılın en yüksek seviyesi olan 22.391’e yükseldi.

Bu kilometre taşları, dünyanın en büyük kripto para birimine olan artan talep hakkındaki söylentileri kanıtlar niteliktedir.

Ethereum ağı da yakın zamanda Mayıs 2018’den bu yana en aktif gününü kaydetti. Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum’un canlanması, geçtiğimiz ay oldukça durgun olan fiyat hareketine henüz yansımadı.

Bunların yanında dün 9.300 dolarlık fiyatı geri kazanamadığı için Bitcoin’in fiyatı bazı borsalarda 8.950 dolara düştü. Normalde olduğu gibi, diğer kripto paraların çoğu olumsuz hareketi izledi ve son 24 saatte kayıplar verdi. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, bir saatte 231 dolardan 223 dolara düşerek değerinin yaklaşık %3.5’ini kaybetti. O zamandan beri 227 dolara ulaştı, ama hala kırmızı ve fiyatların nasıl değişeceği merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.