Analizler Bitcoin

Bitcoin’in 8000 Dolar Savaşı Sürüyor, Acaba Kazanabilecek Mi?

single-image

Geçtiğimiz gün ki cansız oturumun takibinde, Bitcoin’in 8000 savaşı sürüyor. 8,196.92 dolar ile başlayan oturum, 8000 dolar’ın altına indi. Aynı gün 7600 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, bitime doğru kayıplarını telafi ederek 7,978.31 dolar seviyesini gördü.

Peki, 8000 dolar mücadelesi nasıl bitecek?

Sabah oturumunda da mücadeleye devam eden kripto para, seansın başından bu yana 8000 dolar’ın üzerine kalabileceği yeterli ivmeyi elde edemedi. 7900 – 8000 dolar bandında hareketine devam ediyor. 13 mayıs’ta 8000 dolar seviyesine gelen BTC yine aynı tavrı göstermişti.

Bitcoin yarışın son günlerinde durmuş gibi görünse de, bu ay kripto para için çok başarılı oldu. Var olan fiyat seviyelerinde BTC, açılış fiyatı olan 1 mayıs’ taki 5.350.91 dolar’dan %48’in üzerinde değer kazandı. Yılın başından bu yana fiyatını neredeyse 2’ye katladı.

Bu yıl, Facebook’un gizli kripto para planları gibi haberler, BTC’ye katkıda bulunmuştu. Bazı analistlere göre bu katkının sebebi, bir yıl içinde gerçekleşmesi beklenen BTC madenci halving ödülleri. Halving (yarılama) etkinliği, BTC blok zincirindeki bir bloğu şu an 12,5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşürecek.

Fundstrat Global Advisors’ın araştırma başkanı Tom Lee’nin Yahoo Finance’e verdiği bir demeçte, “Bugünden itibaren tam bir yıl var ve Bitcoin halving’e tarihsel olarak çok büyük bir ralli düzenledi. Çünkü siz gerçekten arzı kesiyorsunuz. Yani madenciler tarafından günlük 9 milyon dolara satılıyor. Halving günü, bu miktar 4.5 milyon dolara düşecek.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz