Bitcoin 17.000 Dolara Yükselecek mi?

Kripto para yatırımcıları, Bitcoin’in son zamanlarda en yüksek seviyelerinde tutunamaması ile vadesi uzatılan bir borç yerine geçiyor.

Cryptocurrency; Bitcoin’in satış baskısı ciddi biçimde ve yükselişinde yavaşlama yaşayabileceğine işaret eden 13.200 dolarlık sürekli hamlede başarılı olamadı.

Kısa vadeli eğilimin belirsiz bir hal almasının yanında, Bitcoin’in makro ölçüde yükselişte olduğu görüldü. Bu nedenle, bir analist 17.000 dolara geçişin sadece birkaç ay uzakta olabileceğine dikkat çekiyor.

Bitcoin’in Konsolide Ediyor Olması Alıcıları ve Satıcıları Zora Soktu!

Bitcoin şu an 13.000 dolarlık değeriyle %1’lik dilimin biraz üstünde işlem görmektedir. Şu birkaç gün ise işlem gördüğü düzeyde işlem görmeye devam etmiştir.

Dün ise boğalar bu eğilimi kırmaya ve çıtayı daha da yükseğe çıkarma girişiminde bulundu. Fakat 13.300 doları aşan bir hareket gerçekleşerek, boğaları daha çok aşağıya çeken satış baskısı akışına yol açtı.

Bu yüzden var olan fiyat seviyesinin üstünde karşı karşıya kaldığı satış baskısının ne kadar önem arz ettiğini gözler önüne sermektedir.

Sonraki eğilim ise nerede ve nasıl olacağı, büyük olasılıkla 13.000 doların altında yer alan bölgede direnci geçip geçmeyeceğine bağlıdır.

Bitcoin 17.000 Dolara Yükselecek mi?

Bir analist; Bitcoin’in önümüzdeki zamanlarda büyük fırsatlar yakalayacağı için yerleştirildiğini dile getirmiştir. Ardından yıl sonunda ulaşılması hedeflenen fiyatın 17.000 dolar gibi bir rakam olacağını dile getirmiştir.

“Bence bu olası bir senaryo, henüz 14.000 $ ‘ın üzerinde net bir kırılma beklemiyorum. Önümüzdeki yıldan başlayarak 17.000 $ ‘a doğru bir sonraki ralli için ivme kazanmak için önceki direnç bölgesinin yeniden testi. “

Kaynak: TrandingView’de BTCUSD

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.