Bitcoin’in 10.000 Dolar Mücadelesi Devam Ediyor! Altcoin’ler Ne Durumda?

10.000 doların altına düşmesine rağmen Bitcoin toparlandı ve şu an bu önemli seviyenin üzerinde duruyor. Çoğu altcoin BTC’nin hareketini takip etti ve şu an yeşil renkte.

Bitcoin bir kez daha 10.000 dolar seviyesinin altına düştü, ancak hızla yükseldi. Piyasanın geri kalanı, başlangıçtaki düşüşler ve hızlı toparlanma ile BTC’nin hareketlerine benzer davrandı.

Bitcoin 10.000 Doların Altına Düştü (Yine)

Dün bildirildiğimiz üzere, Bitcoin 10.000 doların üzerinde kalmaya çalışıyordu. Birkaç saat önce, ayılar kontrolü ele aldı ve onu bir kez daha merakla takip edilen bu seviyenin altına düşürdüler. Varlık 9.880 dolara (Bitstamp’ta) düştü ve CME açığını 9.600 dolarda doldurmaya yaklaştı. Ancak, BTC daha da düşüp açığı kapatmak yerine tersine döndü ve yükseldi. Birincil kripto para birimi gün içi en yüksek seviyesi olan 10.400 dolara ulaştı, ancak şimdi 10.280 dolar seviyesine hafifçe geri çekildi.

Veri analizi kaynağı Santiment’e göre, Bitcoin’in ağ aktivitesi 10.000 doların altındaki en son düşüşe rağmen yükseliş eğilimi gösteriyor. Şirket, yaklaşan fiyat gelişmelerinin habercisi olabilen günlük aktif adreslerin “iyi bir şekilde devam ettiğini” kaydetti. Ek olarak Santiment, BTC işlem hacminin son zamanlarda arttığını bildirdi ve bunun “10 bin dolarlık fiyat seviyesi civarında artan ilgi” göstergesi olduğunu öne sürdü.

Altcoinler Bitcoin’i Takip Ediyor

Altcoin para piyasası, sıklıkla Bitcoin’in daha büyük hareketlerine benzeme eğilimindedir ve nitekim dün de öyle oldu.

Ethereum 325 dolara düştü, gün içi en yüksek seviyesi 350 doların üzerine çıktı ve 345 dolara geriledi. Ripple ayrıca 0.23 dolara geriledi, tekrar yükseldi ve şu anda 0.24 dolarda yer alıyor. Toplam piyasa değeri, günlük en düşük seviyeleri takiben 15 milyar dolar düştü, ancak şu anda yaklaşık 330 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

24 saatlik ölçekte, pazarın çoğu yeşil renkte diyebiliriz. Gün içi düşüşlere rağmen, Chainlink %1’lik bir artıştan sonra ilk 5’teki konumunu koruyor. Bitcoin Cash (%0.5), BitcoinSV (%5.2), Binance Coin (%2.4) ve Litecoin (%1.3) ilk 10 kripto paradan arasındaki yükselişleri temsil ediyor. Aksine, Polkadot %4 değer kaybetti ve 4.5 dolardan işlem görüyor.

IOST, %28’lik bir artıştan sonra ilk 100’e girdi. Bunu, çift haneli fiyat artışlarıyla iki gizlilik odaklı kripto para takip ediyor: Dash (%10,5) ve Zcash (%10). Elrond %9 artışla 14 doların üzerine çıktı.

Öte yandan, Ampleforth %12 düşüşle 0,7 dolara düşerken, bunu Yearn.Finance (- %10), Serum (- %9) ve DFI.Money (- %8) takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.