Mart 6, 2022

Bitcoin’i Zorlu Bir Hafta Daha Mı Bekliyor? İşte Bloomberg Stratejistinin Tahmini

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in bir kez daha 30.000 dolar seviyesine geri dönebileceğini iddia etti.

“Bitcoin 30.000 doları tekrar ziyaret edecek”

Bloomberg’in emtialar konusundaki baş stratejisti, bugün Bitcoin tarafından gösterilen yüzde 2’lik düşüşün, riskli varlıklar için önümüzdeki haftanın zorlu geçeceğini gösterdiğine inanıyor.

McGlone tarafından paylaşılan grafik, Bitcoin ve Nasdaq 100 vadeli işlemlerinin aynı trajedide hareket ettiğini ve şu anda her ikisinin de düşüşte olduğunu gösteriyor. Ünlü stratejist Bitcoin’in tekrar borsa ile ilişkili olduğunu ima ediyor gibi görünüyor.

Bugün, Bitcoin, 39.670 dolardan 38.309 dolara düşerek yüzde 3’ün üzerinde bir düşüş gösterdi. Bununla birlikte, şimdiye kadar, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı biraz toparlandı ve yazının kaleme alındığı sırada 38.816 dolara yükselmiş durumda.

Bitcoin için kötü hafta

1 Mart Salı gününden bu yana, önde gelen dijital para birimi düşük bir hızla geriliyor. Bununla birlikte, 3 Mart’ta keskin bir düşüş yaşadı ve o günden bu sabaha kadar BTC, piyasa değerinin yüzde 10.24’ünü kaybederek 44.031 dolardan 39.522 dolara geriledi.

Kanada Bitcoin ETF’ten BTC alımı

Bunların yanında Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, en büyük Kanada BTC ETF’si (Purpose Bitcoin ETF) kripto pazarında yaşanan sık düşüşe rağmen yılın başından bu yana daha fazla Bitcoin alıyor. Şimdiye kadar, dijital varlık miktarını yaklaşık 5.000 BTC artarak 29.494’ten 34.613 Bitcoin’e yükseltti.

28 Şubat’ta şirket BTC varlıklarını yüzde 31 artırdı. 3 Şubat’ta, o zamanlar 64.218.350 dolar değerinde 1.750 BTC satın aldı. Yani yılın başından bu yana alımlar devam ediyor diyebiliriz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.