“Bitcoin’i Spekülasyonlarla Suçlamak Yanlış”

0

Bitcoin başta olmak üzere, kripto paralara gelen en büyük eleştirilerden biri spekülasyon amaçlı kullanılması. Bir çok uzman bu yüzden, Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılamayacağını savunuyor. Buna rağmen piyasanın ünlü ismi Thomas Lee,  ABD dolarının da genellikle spekülasyon amaçlı kullanıldığını söyleyerek bu eleştirilere katılmadığını açıkladı.

Tom lee geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, doların çok küçük bir kısmının mal veya hizmet almak için kullanıldığını, geri kalan büyük kısmının ise diğer varlıklar üzerinde spekülasyon yapmak için kullandığını söyledi. Bundan dolayı Bitcoin’e yapılan spekülasyon eleştirisini kabul etmediğini ve bunu adil bulmadığını açıkladı.

Fundstrat’ın yöneticisi Tom Lee, bütün para birimlerinin asıl amacının spekülasyon olduğunu söyledi. Lee’ye göre paralar diğer varlıklar üzerinde para kazanmaya dayalı bir sistem için çabalıyorlar. Libra gibi sabit bir para biriminin bile sadece ödeme yöntemi olarak kullanılmakla yetinmeyeceğini söyledi.

Lee, bundan dolayı sürekli Bitcoin’i parmak ile göstermenin bir anlamı olmadığını söyledi. Lee’ye göre Bitcoin’in şu andaki kullanıcı oranı, potansiyel kullanıcılarının sadece %0.5’ini oluşturuyor.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın