Bitcoin’i Etkileyecek İki Önemli Gelişme!

0

Dünyada en çok merak edilen paralardan biri olan Bitcoin’in kısa vadedeki hareketi, küresel piyasalar gibi belirsiz. Bu belirsizliği yaratan belli başlı konular var elbette ama biz bugün Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek durumları konuşalım sizlerle.

Bitcoin Türkiye saati ile 12.00’de 10.*20 dolar civarında seyrediyor. Bu haftayı, geçtiğimiz diğer haftalara görece daha hareketli geçiren Bitcoin, haftanın son gününe geldiğimizde, kırmızı ile bizi karşılıyor. Fiyatının yanı sıra dominance değeri de bu hafta yaklaşık üç puan geriledi ve %70 seviyesinde kendine yer buldu.

Bitcoin İçin Önemli Gelişmeler

Bitcoin’in fiyatı için şüphesiz en büyük gelişme 23 Eylül Pazar günü başlayacak Bakkt olacak. Bir çok uzmana göre Bakkt, getireceği fiziki vadeli Bitcoin işlemleri ile piyasanın güvenini arttıracak. Bu güven ile birlikte, piyasanın hacmi ve Bitcoin’in değeri yükselecek. Bazı uzmanlar ise Bakkt’ın yapacağı işlemler ile Bitcoin’in baskılanacağını ve bunun fiyatta bir düşüşe sebeb olacağını söylüyor.

Bakkt haricinde dünyada bazi gelişmeler de Bitcoin’i etkileyebilir. Son olarak Amerika Merkez Bankası Fed’de faiz indirdi. Ondan önce Avrupa Merkez Bankası ve Türkiye de faiz indirimi gerçekleştirmişti. Dünyada genişlemeci para politikası yavaş yavaş kendini hissetirmeye başladı. Bu para politikasının bir yansıması olan risk iştahının artması, önümüzdeki dönemde Bitcoin başta olmak üzere bütün  kripto para dünyasına olumlu şekilde yansıyabilir.

Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek iki önemli olayı sizlerle paylaştık. Bakkt Bitcoin’in fiyatını kısa vadede etkileyecekken, genişlemeci para politikası daha uzun vadede ve daha detaylı etkileyecektir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın