Bitcoin’e Sosyal Medya İlgisi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Vurdu

Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe yükseliyor, bu durum kripto paranın sosyal medyadaki popülerliğini de etkiledi. Öncü kripto para birimi birkaç önemli Twitter metriğini kırdı.

Twitter analitik verileri, çok sayıda önemli metrikte yeni rekorlar kırıldığını gösteriyor. Bir kripto para birimi veri firması olan The TIE’nin resmi tanıtıcısı attığı tweet’te, Bitcoin hakkında tweet atan benzersiz twitter kullanıcı sayısının, en son 2017’nin zirvesinde görülen 64.000’lük işareti bir gölgede bıraktığını belirtti ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını açıkladı.

The TIE CEO’su Joshua Frank, ilginin yalnızca artmaya devam ettiğini ve Bitcoin ile sınırlı olmadığını belirten ek bilgiler verdi.

Frank’e göre, The TIE’nin tweet’inden bu yana Bitcoin ile ilgili paylaşım yapan benzersiz kullanıcı sayısı ilk kez 70 binin üzerini gördü. Toplam tweet hacmi, Aralık 2017’nin en yüksek seviyesi olan 135 bini 140 bine çıkardı. Toplam kripto tweet sayısı ayrıca 24 saatlik dönemde ayrıca çeyrek milyonluk yeni bir rekora ulaştı.

Ancak, artan hacim Twitter ile sınırlı değil. Bitcoin için arama hacmi artıyor ve bununla birlikte aynı zamanda “Bitcoin nasıl alınır” araması da artıyor. Birçoğu, artışın kurumlardan gelen “FOMO”dan kaynaklandığını ve bununda artık perakende yatırımcıları benzer şekilde spekülatif çılgınlığa kaptırdığını düşünüyor.

Kaynak: cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.