Bitcoin’den Yeni Rekor Geldi: Fiyat 27.000 Dolar’ın Üzerinde!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin hızla ilerliyor. Çok beklenen 25.000 dolar seviyesini aştıktan günler ve BTC’nin fiyat listelerinde 26.000 dolar’ı geçmesinden saatler sonra, kripto para birimi 12 saat içinde %6.62’lik bir artışla 27.000 dolar’ın üzerine çıktı. Mevcut fiyatla BTC, 2017’den bu yana ilk kez kripto piyasasındaki hakimiyetini %70’e çıkardı.

Bu sefer devam eden Bitcoin yükseliş rallisi büyük ölçüde, 1.3 milyar dolarlık hazinesini Bitcoin’e dönüştüren MicroStrategy gibi kurumsal devlerin hakimiyetinde ve PayPal’ın 26 milyondan fazla müşterisi için Bitcoin ticaret hizmeti başlatmasıyla geldi. Kurumsal yatırımcılar bu rekor kıran süreci yönlendiriyor olarak algılanıyor. Bunların arasında: Anthony Scaramucci’nin Skybridge Capital’i (Aralık’ta 25 milyon dolar); MassMutual (Aralık ayında 100 milyon dolar); ve Guggenheim (5 milyar dolarlık makro fonunun %10’u kadar) yer alıyor. Yıl sonu yaklaşırken, bazı fon yöneticileri de fiyat daha düşük olduğunda kripto para birimine girecekleri izlenimini vermek için BTC satın alıyor olabilir.

Kripto analisti ve Kraken İş Geliştirme Başkanı Dan Held, söz konusu yükselişin neden bir Bitcoin (BTC) “süper döngüsü” olduğunu ve sıradan bir “boğa döngüsü” olmadığını açıkladı. Dan’in hipotezi, farklı makro faktörlere, küresel ekonomik senaryoya, merkez bankalarının nicel genişleme önlemlerine dayanıyor.

Stok Akış (S2F) modelinin popüler yazarı PlanB’ye göre, BTC zaten S2F’nin model değerini geçti. Hatırlatmakta fayda var: PlanB, BTC’nin 2021’in sonunda 100.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini düşünüyor.

Piyasadaki Bitcoin boğaları şimdiden tahminler yapmaya başladı. Peter McCormack’a göre, muhtemelen, BTC’yi bir daha 25.000 dolar’ın altında göremeyeceğiz. Bir diğer analist ‘Bitcoin Jack’ ise, mevcut seviyelerin potansiyel bir devrilme geliştirebileceğini ve bunun da ağır bir düzeltmeye yol açabileceğini belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.