Bitcoin’den Yeni Rekor! Değeri Sıfırdan Farklı Adres Sayısı 39 Milyonu Geçti

0

Bitcoin, son 24 saat içinde yüzde 3.94 oranında değer kazandıktan sonra, basın zamanında 58.700 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Buna karşın 60.000 dolarlık direnci kırmakta zorlandığı için son birkaç gündür yatay şekilde hareket ediyor. Fakat yavaş ivmeye rağmen, BTC sahipleri yakın zamanda bir yükseliş yaşanacağına her zamankinden daha fazla inanç gösteriyor. Yeni veriler, değeri sıfırdan farklı olan BTC cüzdan adreslerinin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ortaya koydu. Bu da, yatırımcıların BTC’nin büyük bir çıkışa hazır olduğuna her zamankinden daha fazla inandığını gösteriyor. 24 Kasım itibariyle, sıfırdan farklı bakiyeye sahip cüzdanlar, şimdiye kadarki en yüksek seviye olan 39.4 milyona ulaştı. OKLink’ten gelen veriler, bu sayının 2019’dan beri istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

Ocak 2019’da Bitcoin’in fiyatı 4.000 dolardı. Ancak bakiyesi sıfırdan farklı adres sayısı 22 milyon oldu. Bu sayı özellikle bu yıl Mart ayı civarında yükseldi, bu da BTC’nin 60.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığı zamandı.

Kaynak: crypto news flash

Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin geçen haftaya yüzde 59.500 doların biraz üzerinde başladı. Sonrasında, bazı çok kısa zaman aralıklarında bu açılış fiyatının üzerinde işlem görmeyi başardı. Peki, Bitcoin için sırada ne var?

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, BTC’nin geçen hafta olduğu gibi dar bir aralıkta işlem göreceğine inanıyor. Ancak Balani’ye göre 53.000 doların altına düşmesi pek olası değil:

“Kısa vadede piyasanın belirli bir aralıkta kalacağını düşünüyoruz. BTC birkaç kez 60 binin üzerinde başarısız girişimlerde bulundu ve bu seviyenin üzerine çıkmak biraz zaman alacak, aynı zamanda 1 trilyon piyasa değerinin karşılığı olan 53-54 bin seviyesi, güçlü destek görevi görecek.”

Bazı analistler de, hacim ağırlıklı ortalama fiyat modelinin önemine dikkat çekti. Bu model, Bitcoin için ‘doğru’ fiyatın 53.000 dolar civarında olduğunu gösteriyor ve çoğu kişi bu fiyatın kısa vadede BTC için güçlü bir destek görevi göreceğine inanıyor.

Yukarıda da belirtildiği gibi, 53.000 dolar aynı zamanda, Bitcoin’in piyasa değerini 1 trilyon doların üzerinde tutmak için altına düşmemesi gereken fiyattır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın