Bitcoin’den (BTC) Yeni Rekor Geldi!

Şu anda, dünyanın önde gelen kripto para birimi, 62.700 dolar’lık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in bundan bir önceki ATH’si, tam olarak bir ay önce (13 Mart’ta) kaydedilmişti ve 61.800 dolarlık bölgedeydi.

Bitcoin, genellikle yeni isimlerin kendi piyasasına gireceği haberleri üzerine yükselişe geçer. Dün Time dergisi kripto alanı hakkında bir proje başlatmak için en büyük Bitcoin fonu Grayscale ile ortaklık kurduğunu bildirdi.

Ayrıca TIME dergisi, Grayscale ile varılan son anlaşma üzerinden ödenecek ücreti, Bitcoin ile alacağını ve bunu bilançosunda saklayacağını duyurdu. BTC için bir başka olumlu haber de Mike Novogratz liderliğindeki Galaxy Digital fonunun ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu’na Bitcoin ETF için başvuruda bulunmasıydı.

Bu gelişmelerin Bitcoin fiyat artışına desteklediği söylenebilir.

Piyasa Uzmanları Yükselişi Nasıl Değerlendirdi?

Bitcoin yükselişinin ardından altcoin’lerin de nasıl etkileneceği merak konusu haline geldi. Bu doğrultuda değerlendirmede bulunan trader ve teknik analist Teknikçi Hoca (@TeknikciHoca) Twitter üzerinden şu paylaşımı yaptı:

“Bitcoin geçen hafta defalarca söylediğim gibi yeni zirvelere yelken açtı. Bu süreçte ilk etapta altcoinler eziliyor. Çoğu altcoin Bitcoin bazlı desteklerine çekildiler. Zamanla tepki vermelerini bekliyorum. Şimdiye kadar anormal bir durum yok.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.