Bitcoin’deki En İyi Hikaye Fiyat Değil!

Analitik firması Messari’nin yeni yayınlanan bir raporuna göre, Bitcoin gayrimenkul, hisse senetleri, altın ve tahvillere kıyasla dört yıllık bir süre içinde daha yüksek bir getiri oranı sunuyor.

Messari rapor yazarı Mira Christanto, Bitcoin’in diğer varlık sınıflarıyla olan düşük korelasyonunun BTC’yi; yatırımcı portföylerinin diğer bölümlerinde görülen kayıpları telafi etmek için giderek daha çekici bir varlık haline getirdiğini söyledi. Raporda, devlet fonu ve emeklilik fonlarından gelen ilginin arttığını belirtti ve “bu fırsatı fark ettiler ve uzun vadeli değeri en üst düzeye çıkarmak için yeni tahsis stratejileri başlattılar” sonucuna vardı.

Kripto vE Geeneksel Piyasa Korelasyonu

Messari’den gelen, kripto küresel piyasa değerinin dördüncü büyüme gününde rekor kırmasına yardımcı oldu. Bitcoin, yazı yazıldığı sırada 16.000 dolar’a yükselerek % 4.35’lik bir artışla sağlıklı bir sıçrama yaptı. Bu yükseliş, Ethereum’u 2020 için tüm zamanların en yüksek seviyesinin etrafında dolaşmaya yönlendirdi ve kriptonun hızlanan boğa koşusunu, ateşledi.

Bunun yanında piyasalarda karışık bir gündü. S&P, Dow ve Nasdaq Vadeli İşlemleri, erken saatlerde Avrupa işlemlerinde düşüş yaşadı. Ancak FAANG hisseleri toparlanırken, Apple’ın günlük işlemlerde %3 artış göstermesiyle bu eğilim durmuş görünüyor. Bitcoin ve geleneksel piyasa varlıkları arasındaki, zaman zaman konuşulan korelasyonun ne durumda olduğu merak ediliyor. Çünkü korelasyon (varsa tabi) bize fiyatın geleceğine dair ipucu verebilir. İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da bugün YouTube üzerinden paylaşılan videosunda, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin’deki en iyi hikaye, fiyattan ziyade, şu son bir kaç günde altında yaşananları, hisse senedi piyasasında yaşananları hiç umursamadan hareket ediyor olması. Yani korelasyonunu en azından kısa vadeli olarak kırmış durumda.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.