Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi?

2

Bitcoin, 7 ekim tarihinde başladığı küçük çaplı yükseliş trendine devam ediyor. Türkiye saati ile 10:30’da 8.400 dolar seviyesinde bulunan Bitcoin, sabah saatlerinde yaklaşık 200 dolarlık bir artış yaşadı. Teknik dışı olan bu yükseliş daha sonra gelen satışlar ile kayboldu.

Bitcoin 7 ekim tarihinde başlayan yükselişinde, bugün en yüksek nokta olan 8.800 dolar civarını gördü. Bu yükseliş devam edecek mi? Bitcoin hala düşüş trendinde mi? Bu haberimizde bu sorulara cevap aramaya çalışacağız.

Bitcoin 200 günlük hareketli ortalaması olan 8.650 dolar direncini kırmaya çalışıyor. Bu direncin kırılması Bitcoin için kritik öneme sahip. Bu seviyeden sonra gelen dirençler Bitcoin için yeni bir boğa sezonuna giriş demektir. Hareketli ortalamadan sonra gelen 9.000 dolar direnci asıl konuşmamış gereken seviye. Bitcoin’in bu seviyeleri aşağıda bırakması durumunda, yeni bir sayfa açabilir ve hedefleri çok yükseklere koyabiliriz.

Bitcoin bu seviyelere 7.700 dolardan gelse de, sağlıklı bir düzeltme hareketinden mahrum gelmiş durumda. Bu da Bitcoin’in el freni vazifesi görecek olan destek noktalarının elini zayıflatıyor. Bu aynı zamanda yatırımcının, daha mütevazi yatırımlar yapmasını sağlıyor. Bitcoin’in 8.400 ve 7.800 noktalarında destekleri bulunuyor. Bu destek noktalarının kırılması durumda ise ana destek noktamız olan 7.000 dolar seviyesi geliyor.

Ana destek noktasından bir hayli uzakta olsa da Bitcoin,  altının deniz kumu ile dolu olduğunu söyleyebiliriz. Düşüş trendinden hala kopmuş değiliz. Bitcoin için ancak 9.000 seviyesinden sonra büyük ve uzun vadeli hedefler koyabiliriz.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

    • Çok enteresan ve anlamakta güçlük çektiğimiz bir projeydi. İlk etapta biraz şaibeli bir iş gibi gelmişti ama şu anda Twitter hesaplarına falan bakarsanız daha çok başarısız bir proje gibi duruyor.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın