Bitcoin’de Yeni Hedef 6.000 Dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayının başından beri kripto para yatırımcılarına büyük umutlar vermeye devam ediyor. Bu büyük umutlanma BTC’nin ilk olarak 2 Nisan tarihinde 5.200 dolar seviyelerine çıkmayı başardıktan sonra başladı. Bu seviyelerde ufak tefek dalgalanmalar yaşayan BTC 5.000 dolar ile 5.300 dolar arasında oynamalar yaşadı.

Yakın zamanda 5.400 dolar üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, 5.500 desteğini aşamaması nedeniyle yatırımcıların aklında şüphe işaretleri bıraktı. 24 Nisan sabahı ile bu şüphenin gereksiz olduğu ve umutlandıran bir yükselişin kapısını araladığı gözlendi.

Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre yayın saatimizde 5.629 dolar’dan kendisine alıcılarını bulmakta. BTC 5.629 dolar fiyatına dün yaşadığı ani yükseliş ile geldi ve bu rakam üzerinde gidip gelmeye devam ediyor.

Bitcoin’de Hedef 6.000 Dolar

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayından beri bu zamana kadar 5.600 doları hiç göremedi ve elde edilen bu rakamlar son 6 ayın rekoru olarak karşımıza çıkmakta. Fakat birçok kripto para yatırımcısı ve analistine göre lider kripto para biriminin önündeki en büyük engel, bir zamanlar yaşadığı kırılma ile 3.000 dolara kadar düşüş getiren 6.000 dolar direnç hattı olarak dile getiriliyor. Bu durumun nasıl bir yol göstereceğini ilerideki zaman veya günlerde görmüş olacağız.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.