Bitcoin’de “Uzun Dönem Sendromu”

0

Bitcoin Türkiye saati ile 09.45’de 10.250 dolar civarında seyrediyor. Geçtiğimiz haftadan beri aynı band üzerinde savaş veren Bitcoin, teknik verilerini olumsuza  çevirmeye başladı. Bununla beraber çoğu yatırımcı, piyasanın lider kripto parasında bir kırılma bekliyor. Bu kırılmanın ise yönü bir hayli merak konusu. Piyasanın lider parası, kırılmayı aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü yapacak. Bu soruya dair bütün detaylar haberimizde…

Uzun Dönem Sendromu

Bitcoin Eylül ayına diğer yıllardan farklı olarak artı ile başlamış ve öyle devam etmişti bir süre. Fakat bu hareket net bir boğa sezonuna dönüşmedi. Ara ara gelen sert satışlar Bitcoin’i sürekli başladığı yere geri döndürdü. Sürekli bir önceki kazandığı savaşı yeniden yaşayan Bitcoin’de, yorgunluk sinyalleri gelmeye başladı. Bitcoin Eylül ayı başında 10.400 dolar direncinin savaşını vermişti.  Bugün baktığımızda ise yine aynı yerde olduğunu görüyoruz…

Bitcoin’in fiyat grafiğinde sürekli tecrübe ettiğim şeylerden biri “Uzun dönem sendromu”. Bu sendromu şöyle açıklayayım. Bu piyasada insanlarının bulunmasının çeşitli nedenleri var. Ama herkesin ortak nedeni para kazanmak. Piyasa çok hareketli yani volatil. Bu da piyasada bulunan yatırımcıların, oyunu Bitcoin‘e göre oynamasına sebeb oluyor. Aslında Bitcoin yatırımcısı da çok stabil bir yatırımcı değil. Bu sebeble piyasada meydana gelen uzun süreli duraklamalar genellikle aşağı yönlü bir kırılma ile son buluyor.

Bitcoin’in fiyatına endeksle dominance değeri hala çok yüksek. 72’lerin üstünde bulunan değer altcoinler için büyük sorun oluşturuyor. Bakkt öncesi fiyat artışının gelmesi çok muhtemel ama Eylül ayı sonuna kadar bu köprünün altından daha çok su akar.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın