Bitcoin’de Toparlanma Sinyali

Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, Türkiye saati ile 10:00’da 9.600 dolar civarında seyrediyor. 28 Ağustos günü 10.300 dolardan düşen Bitcoin, daha sonra bu düşüşü devam ettirdi ve 9.200 dolara kadar geriledi. Bu düşüşün yaraları sarılmaya başlandı gibi… Bitcoin bu seviyede tutunabilecek mi, yoksa yeni bir düşüş dalgası ile mi karşılacak. Bütün bu soruların cevabı haberimizde…

Bitcoin’de Toparlanma Sinyali

Bitcoin bu hafta başında gelen düşüşün yaralarını sarmaya başladı. Öncelikli olarak kendini, 9.500 dolar desteğinde tutmayı başaran Bitcoin, gün içinde 9.700 dolar noktasında bulunan direnç seviyesini zorlayabilir. Bu direnç seviyesi Bitcoin için gayet kritik.

Bitcoin için şu anda en önemli konu, 9.500 dolar desteğinde yerini sağlamlaştırmak. Bitcoin bu ay içerisinde bu seviyeye beş kez geriledi ve bu beş düşüşte de bu seviyeden yukarıya çıkmayı başardı. Önemli bir gösterge olan Bitcoin’in dominance değeri %70’lerin üstünde. Bu oran altcoinlerin bu dönemde de Bitcoin baskısı altında ezildiğini gösteriyor.

Bitcoin güvenli liman olma fırsatını tepti gibi gözüküyor. Bu olumsuz bir etki yapabilir. Bitcoin son ayda gerçekleşen hiç bir küresel olaya beklenen tepkiyi veremedi. Bu yüzden Bitcoin’in fiyatı bilindik volatilitesini kaybetti. Sonuç olarak piyasanın lider kripto parası, bu fiyat seviyesinde biraz daha savaşacak gibi gözüküyor. 9.700 dolar noktasındaki direnç seviyesinin geçilmesi halinde ise Bitcoin kendini psikolojik sınırın üstünde bulabilir.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.