Bitcoin’de Sert Kırılmalar Yaşanabilir?

Bitcoin Türkiye saati ile 10:00’da 8.100 dolar civarında seyrediyor. Son günlerde bir çok kez 8.500 dolar direncini kırmaya çalışan Bitcoin, bu çabalarında yetersiz kaldı ve kendini yeniden 8.200 desteğinde buldu. Bu alanda sıkışma giderek artarken, yatırımcıların da kırılma beklentisi artıyor.

Bitcoin son düşüşten itibaren hala toparlanamadı. Ara ara yükseliş yaşasa da, bu yükselişlerin dalga boyu hafif kalıyor. Peki, Bitcoin’in toparlanabilmesi için bir düşüş şart mı?

Bu sorunun cevabı büyük oranda evet. Bitcoin için şu anda ana direnç noktası 8.500 dolar olsa da Bitcoin, bu seviyeleri zorlayabilecek bir güce sahip değil. Onun için Bitcoin’in kısa ve orta vadede düşüş eğiliminde olacağını düşünüyoruz.

Dört saatlik mum grafik, yükselişlerin seyrek ve zayıf geleceğini bize gösterirken, düşüşlerde ise aksini gösteriyor. Bitcoin kısa ve orta vadede sert ve sık düşüşler yaşayabilir. Ilk destek noktası olan 7.700 doların, yakında test edilebileceğini düşünüyoruz. Bitcoin’in sağlıklı bir yükseliş hedefi koyması için ise, 7.000 dolar seviyelerinin görülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu seviyelere sert bir kırılma ihtimalinin de olduğunu yatırımcılara hatırlatmak isteriz.

Son olarak yeni açmış olduğumuz Twitter hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesapta kripto paraları genel olarak konuşuyor, Bitcoin ve altcoinlerin analizini yapıyoruz. Blockchain ve geleceği de tartışacağımız bu hesabı takip etmenizde büyük yarar olabilir. Hesabımız: Coin Evreni (@CoinEvreni): https://twitter.com/CoinEvreni?s=08 linkteki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.