Bitcoin’de Kritik Düşüş!

1

Bitcoin Türkiye saati ile 14:00’da  7.400 dolar civarında seyrediyor. Geçtiğimiz günlerde 8.000 doların üzerinde seyreden Bitcoin, daha sonra orta dereceli bir kırılma yaşadı ve yeniden 7.000 dolar seviyesine döndü.

Hafta başında yaptığımız Bitcoin analizinde, Bitcoin’in halen daha düşme eğiliminde olduğunu vurgulamıştık. Bitcoin’in fiyatı bizi yanıltmadı ve hafta başından bu güne kadar yaklaşık olarak 1.000 dolarlık bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’in 7.900 dolar seviyende bulunan ana destek noktası yıkıldı. Bu desteğin yıkılması ile daha sert bir düşüş bekliyorduk fakat çok yüksek şiddetli bir düşüş olmadı bu. Şiddetin beklediğimiz seviyede olmaması, fiyatın biraz daha düşeceği beklentisini bizde arttırıyor.

Genel olarak baktığımızda, Bitcoin’in bir düzeltme hareketine ihtiyacı vardı ve bu düzeltme hareketinin büyük bir kısmını geçtik. Bitcoin şu anda 7.400 dolar desteğine tutunuyor. Bu, ara destek noktası olduğu için yıkılması durumunda fiyat 6.900 seviyelerine gerileyebilir.

Bitcoin’in fiyatı potansiyel boğa sezonu için hazırlık yapıyor diyebiliriz. Yatırımcıların bu seviyede alması veya olası küçük dalgalı bir düşüşten sonra alması orta ve uzun vadeli yatırımlar için bol kazanç sağlayabilir.

Buradaki düşünceler, günlük teknik analiz sonucu ortaya çıkan fikirlerdir ve tamamen teknik terimlerden sıyrılmıştır. Bu sadeleştirilmiş yorumlar, bir yatırım tavsiyesi değildir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın