Bitcoin’de Kritik Direnç Yıkıldı! Ayı Sezonu Başlıyor Mu?

0

Bitcoin’in fiyatı Türkiye saati ile 11:00’da 13.350 dolar civarında seyrediyor. Tekrardan yönünü aşağıya doğru çeviren Bitcoin, yatırımcılarda soru işaretlerini arttırdı. Kimi yatırımcılar hala bir zirve beklerken, kimileri satış emirlerini çoktan verdi. Peki, bu aşağı yönlü hareket devam edecek mi? Bitcoin yeniden yükselişe geçecek mi? Bütün bu soruların cevabı haberimizde…

Kritik Destek Yıkıldı

Bitcoin dokuz binlere varan derin düzeltmesinden sonra boğa sezonuna girmiş ve fiyatını 12.300 dolar civarına kadar yükseltmişti. Bu yükselişin bir rekorla bitmesi herkes için çok muhtemel gözükse de şu an için öyle olmadı ve Bitcoin aşağı yönlü hareketine başladı. Bu hareketin başlamasının nedeni ise Bitcoin gibi volatil bir paranın çok rahat hareketler sergilemesi oldu. Bitcoin uzun süre aynı seviyede takıldığında veya küçük bir düzeltme yaptığında satış baskısı çok fazla artıyor. Bu da boğa sezonunun önce yavaşlamasına ardından da durmasına sebeb oluyor.

Bitcoin 11.700 doların altında seyrederken 11.400 dolar destek noktasının önemli olduğunu savunmuştuk.11.400 dolar seviyesinde bulunan güçlü destek noktasının yıkılması piyasanın en büyük tokeni için yeni bir düzelme demek olabilir.

Bu aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 11.000 dolar seviyesinde ve 10.700 dolar seviyesinde bulunan destek noktaları Bitcoin’e yardım etmeye çalışacak. Bu durum, 9,147 dolar dip seviyesinden 12,3325 dolar tepe seviyesine doğru Fib.%50 geri çekilme seviyesinin son yukarı hareketini temsil ediyor.

Ama asıl ana destek noktamız 10.500 dolar seviyesinde bulunan kritik nokta. Ayıların son durağı olabilecek olan bu nokta, güçlü bir destek barındırıyor.

Bitcoin Yükselişe Geçecek Mi?

Bitcoin için yeni zirveleri konuşmak artık daha zor. Çünkü Bitcoin yukarı yönlü momentumu kaybetmiş gözüküyor. Küresel gelişmelere güçlü tepki veren Bitcoin için tabiki sürpriz olmaz yükselmesi ama sürtünmesiz ortamda bu ihtimal düşük gözüküyor.

Olası senaryo ise Bitcoin’in yeni bir yükselişten önce küçük düzeltme yapacağı. Bu düzeltmenin psikolojik sınırın altına kadar gitmemesi çok muhtemel gözüküyor. ‘Ancak yeni zirveler ve boğalar bu düzeltmeden sonra konuşulabilir’ cümlesi çok doğru olmasa da daha olası gözüküyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın