Bitcoin’de Kritik Destek Yıkıldı!

0
489

Bitcoin Türkiye saati ile 09:00’da 8.830 dolar civarında seyrediyor. Dün itibariyle sessizliğini bozan Bitcoin, yaklaşık 500 dolarlık bir düşüş kaydetti. Bu düşüş ise kritik direncin yıkılmasını sağladı ve birçok Bitcoin analizcisini yanılttı. Peki, Bitcoin’in bir sonraki hedefi ne olacak? Bitcoin’de düşüş devam edecek mi? Bu soruların cevapları haberimizde…

Bitcoin 8 Kasım tarihine, 9.200 dolar civarında bir fiyat ile giriş yaptı. Dün sabah saatlerinde düşmeye başlayan Bitcoin, 9.000 dolar desteğinin kırılması ile birçok satış emrini aktif hale getirdi ve fiyatın 8.700 dolar seviyesine kadar düşmesini sağladı. Böylelikle kritik destek seviyesi yıkıldı ve Bitcoin için yukarı yönlü trend bozuldu.

Daha önce yaptığımız analizde Bitcoin’in fiyatı için 9.000 dolar desteğinin kritik olduğunu vurgulamıştık. Bitcoin’in fiyatının dar alanda sıkışmasının ve bu desteğe baskıyı arttırmasının ise zamanla daha riskli bir hal teşkil edeceğini yazmıştık. Nitekim Bitcoin bu dar alanda, 9.500 dolar direncine sert bir atak yapamadı ve desteğin altına, orta şiddetli bir düşüş yaşadı.

Bitcoin önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyeceğini tahmin etmek ise şu anda oldukça zor. Ama genel hatları ile bir analiz yapacak olursak, Bitcoin 8.800 dolara çapa atmış gibi duruyor. Ama yatırımcıları aldatmasın, çünkü Bitcoin’in şu anda ana destek noktası 8.400 dolar civarı. Bu da Bitcoin’in fiyatının bu bölgelere sarkmalar yapacağını düşündürebilir. Bu seviyenin bir alım fırsatı olması ve bu trendin, Bitcoin’in fiyatını yukarı yönlü hareket ettirmesi ise daha az olasılıklı bir ihtimal olarak göze çarpıyor. Özetleyecek olursak bu düşüşten sonra bir müddet beklenmesi ve fiyatın yerine oturması ile daha sağlam alım-satımlar yapılması, daha akıllıca olacaktır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın