Bitcoin’de Kritik Destek Yıkıldı!

Bitcoin Türkiye saati ile 09:00’da 8.830 dolar civarında seyrediyor. Dün itibariyle sessizliğini bozan Bitcoin, yaklaşık 500 dolarlık bir düşüş kaydetti. Bu düşüş ise kritik direncin yıkılmasını sağladı ve birçok Bitcoin analizcisini yanılttı. Peki, Bitcoin’in bir sonraki hedefi ne olacak? Bitcoin’de düşüş devam edecek mi? Bu soruların cevapları haberimizde…

Bitcoin 8 Kasım tarihine, 9.200 dolar civarında bir fiyat ile giriş yaptı. Dün sabah saatlerinde düşmeye başlayan Bitcoin, 9.000 dolar desteğinin kırılması ile birçok satış emrini aktif hale getirdi ve fiyatın 8.700 dolar seviyesine kadar düşmesini sağladı. Böylelikle kritik destek seviyesi yıkıldı ve Bitcoin için yukarı yönlü trend bozuldu.

Daha önce yaptığımız analizde Bitcoin’in fiyatı için 9.000 dolar desteğinin kritik olduğunu vurgulamıştık. Bitcoin’in fiyatının dar alanda sıkışmasının ve bu desteğe baskıyı arttırmasının ise zamanla daha riskli bir hal teşkil edeceğini yazmıştık. Nitekim Bitcoin bu dar alanda, 9.500 dolar direncine sert bir atak yapamadı ve desteğin altına, orta şiddetli bir düşüş yaşadı.

Bitcoin önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyeceğini tahmin etmek ise şu anda oldukça zor. Ama genel hatları ile bir analiz yapacak olursak, Bitcoin 8.800 dolara çapa atmış gibi duruyor. Ama yatırımcıları aldatmasın, çünkü Bitcoin’in şu anda ana destek noktası 8.400 dolar civarı. Bu da Bitcoin’in fiyatının bu bölgelere sarkmalar yapacağını düşündürebilir. Bu seviyenin bir alım fırsatı olması ve bu trendin, Bitcoin’in fiyatını yukarı yönlü hareket ettirmesi ise daha az olasılıklı bir ihtimal olarak göze çarpıyor. Özetleyecek olursak bu düşüşten sonra bir müddet beklenmesi ve fiyatın yerine oturması ile daha sağlam alım-satımlar yapılması, daha akıllıca olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.