Bitcoin’de Kısa Vadeli Yatırım Mı Kazandırıyor?

0

Bitcoin kazandırmaya devam ediyor

Bitcoin 2019 başından beri yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. 2019 başından beri düzenli bir seyirde artmaya devam eden Bitcoin’de genelde aynı dalgalanmalar oluşuyor. Bu fiyat dalgalanması direnç noktasını kır, aşağıda sabitle, tekrar kır şeklinde oluşuyor. Peki bu volatil hareket yatırımcısına ne kazandırıyor.

Bİtcoin volatilitesi yüksek bir para birimi, diğer kripto para birimleri arasında daha dengeli olsada, yatırım araçları içersinde çok fazla oynak. Buda riskin artmasına sebeb oluyor. Bir gün uyandığınızda büyük miktarda zarar veya kâr etmis olabilirsiniz. Bir çok yatırımcının taktiği bu konuda bitcoin direnç noktasını kırdığında altcoin satın almak ve bitcoin yerini sabitlediğinde tekrar Bitcoin satın almak. Bu şekilde kısa vadeli yatırımlar uzmanların en çok tercih ettiği yatırım biçimleri.

Orta vadeli yatırımlar ise Bitcoin’de, bugüne kadar çok fazla işe yaramadı. Bu yorumun ana kaynağı elbette geçmiş Bitcoin fiyat grafikleri. Tabiki bir yatırımcının Bitcoin’de para kazanabilmesi için Bitcoin’in bir boğa sezonu yakalaması gerekir. Yakaladığı bu boğa sezonunda “direnç kır geri çekil” şeklinde ilerlediği için orta vadede ilerleme düşük kalıyor. Bu yüzden volatilitesi yüksek bir parayla volatil bir yatırım taktiği izlemek biraz yorucu olsada daha kârlı gibi. Uzman ekonomist Şank Manukyan da aynı kısa vadeli yatırımlar yaptığını açıklamıştı.

Bitcoin’de uzun vadeli yatırımlar ise sezonun nasıl geçtiği ile alakalı. Bu tamamen bir şans ve risk. Çünkü uzun vadede Bitcoin’in artması tamamıyla adaptasyonunun artması ile mümkün yada manipülatif hareketlerle. Uzun vadeli yatırımlar için birçok insan daha az risk barındıran daha durağan yatırım araçlarına yönelecektir.

Geçtiğimiz senelerin grafiklerini okuyarak ve uzmanlardan yararlanarak çıkardığımız bu sonuçlar tabiki piyasa gelişmeleri ile çok bağlantılı. Kripto para piyasalarının gelişmelere karşı verebileceği aşırı tepkiler olası ve bu gelişmelere karşı tavır almak çok zor. Bu yüzden Bitcoin ve diğer kripto para birimleri biraz daha küçük yatırımlarla yoklanacak gibi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın