Bitcoin’de Kısa Vadeli Yatırım Mı Kazandırıyor?

Bitcoin kazandırmaya devam ediyor

Bitcoin 2019 başından beri yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. 2019 başından beri düzenli bir seyirde artmaya devam eden Bitcoin’de genelde aynı dalgalanmalar oluşuyor. Bu fiyat dalgalanması direnç noktasını kır, aşağıda sabitle, tekrar kır şeklinde oluşuyor. Peki bu volatil hareket yatırımcısına ne kazandırıyor.

Bİtcoin volatilitesi yüksek bir para birimi, diğer kripto para birimleri arasında daha dengeli olsada, yatırım araçları içersinde çok fazla oynak. Buda riskin artmasına sebeb oluyor. Bir gün uyandığınızda büyük miktarda zarar veya kâr etmis olabilirsiniz. Bir çok yatırımcının taktiği bu konuda bitcoin direnç noktasını kırdığında altcoin satın almak ve bitcoin yerini sabitlediğinde tekrar Bitcoin satın almak. Bu şekilde kısa vadeli yatırımlar uzmanların en çok tercih ettiği yatırım biçimleri.

Orta vadeli yatırımlar ise Bitcoin’de, bugüne kadar çok fazla işe yaramadı. Bu yorumun ana kaynağı elbette geçmiş Bitcoin fiyat grafikleri. Tabiki bir yatırımcının Bitcoin’de para kazanabilmesi için Bitcoin’in bir boğa sezonu yakalaması gerekir. Yakaladığı bu boğa sezonunda “direnç kır geri çekil” şeklinde ilerlediği için orta vadede ilerleme düşük kalıyor. Bu yüzden volatilitesi yüksek bir parayla volatil bir yatırım taktiği izlemek biraz yorucu olsada daha kârlı gibi. Uzman ekonomist Şank Manukyan da aynı kısa vadeli yatırımlar yaptığını açıklamıştı.

Bitcoin’de uzun vadeli yatırımlar ise sezonun nasıl geçtiği ile alakalı. Bu tamamen bir şans ve risk. Çünkü uzun vadede Bitcoin’in artması tamamıyla adaptasyonunun artması ile mümkün yada manipülatif hareketlerle. Uzun vadeli yatırımlar için birçok insan daha az risk barındıran daha durağan yatırım araçlarına yönelecektir.

Geçtiğimiz senelerin grafiklerini okuyarak ve uzmanlardan yararlanarak çıkardığımız bu sonuçlar tabiki piyasa gelişmeleri ile çok bağlantılı. Kripto para piyasalarının gelişmelere karşı verebileceği aşırı tepkiler olası ve bu gelişmelere karşı tavır almak çok zor. Bu yüzden Bitcoin ve diğer kripto para birimleri biraz daha küçük yatırımlarla yoklanacak gibi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.