Bitcoin’de Hareketli Saatler! Boğa Sezonu Başlıyor Mu?

0
891

Bitcoin Türkiye saati ile 14:00’de 7.900 dolar civarında seyrediyor. Ekim ayının son günlerinden beri düşüşte olan Bitcoin, ilk kez bu denli bir koşu yakaladı ve fiyatını üç gün içersinde, yaklaşık olarak 1.000 dolar arttırdı.

Pazara günü yaptığımız analizde, Bitcoin’in dar alanda sıkıştığını ve bu alandan çıkabilmesi için bir katalizöre ihtiyacı olduğunu söylemiştik. Buna ek olarak ise dünya gündeminde yaşanan sıcak gelişmelerin, Bitcoin’in ihtiyacı olan katalizör etkisini karşılayabileceğini vurgulamış ve bu haftanın hareketli geçebileceğini söylemiştik. Nitekim öyle de oldu ve Bitcoin bu hafta içinde, uzun zamandır göstermediği ama herkes tarafından özlenen yanını göstermeye başladı.

Bitcoin ilk olarak 7.500 daha sonra ise 7.700 dolar dirençlerini geçti. Şu anda 7.700 dolar direncinin biraz üstünde duran Bitcoin, bu alanda pek fazla kalmayacaktır. Günün devamında ya 7.700 dolar direncine tekrar dönecek ya da 8.000 doların üstüne kendini atıp bu bölgeyi yeni destek noktası yapacaktır. Biz gerekli dokunuşları alan Bitcoin’in,  günü 8.000 dolar üstünde tamamlama ihtimalini daha çok görüyoruz.

Fakat kısa vadeleri tahminleri bir kenara bırakacak olursak, orta ve uzun vade için, Bitcoin’in 7.000 dolar seviyesinden kurtulması mutlak bir öneme sahip.

Bitcoin için yeni direnç seviyelerimiz: 8.000 ve 8.300
Destek seviyelerimiz: 6.400, 6.900 ve 7.500
Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın