Bitcoin’de Hareketli Saatler! Boğa Sezonu Başlıyor Mu?

Bitcoin Türkiye saati ile 14:00’de 7.900 dolar civarında seyrediyor. Ekim ayının son günlerinden beri düşüşte olan Bitcoin, ilk kez bu denli bir koşu yakaladı ve fiyatını üç gün içersinde, yaklaşık olarak 1.000 dolar arttırdı.

Pazara günü yaptığımız analizde, Bitcoin’in dar alanda sıkıştığını ve bu alandan çıkabilmesi için bir katalizöre ihtiyacı olduğunu söylemiştik. Buna ek olarak ise dünya gündeminde yaşanan sıcak gelişmelerin, Bitcoin’in ihtiyacı olan katalizör etkisini karşılayabileceğini vurgulamış ve bu haftanın hareketli geçebileceğini söylemiştik. Nitekim öyle de oldu ve Bitcoin bu hafta içinde, uzun zamandır göstermediği ama herkes tarafından özlenen yanını göstermeye başladı.

Bitcoin ilk olarak 7.500 daha sonra ise 7.700 dolar dirençlerini geçti. Şu anda 7.700 dolar direncinin biraz üstünde duran Bitcoin, bu alanda pek fazla kalmayacaktır. Günün devamında ya 7.700 dolar direncine tekrar dönecek ya da 8.000 doların üstüne kendini atıp bu bölgeyi yeni destek noktası yapacaktır. Biz gerekli dokunuşları alan Bitcoin’in,  günü 8.000 dolar üstünde tamamlama ihtimalini daha çok görüyoruz.

Fakat kısa vadeleri tahminleri bir kenara bırakacak olursak, orta ve uzun vade için, Bitcoin’in 7.000 dolar seviyesinden kurtulması mutlak bir öneme sahip.

Bitcoin için yeni direnç seviyelerimiz: 8.000 ve 8.300
Destek seviyelerimiz: 6.400, 6.900 ve 7.500

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.