Bitcoin’de Düzeltme Hareketi Başlıyor

Bitcoin Türkiye saati ile 11:45’de 10.400 dolar civarında seyrediyor. Dün geceden itibaren yaklaşık 500 dolar değer kaybeden piyasanın en büyük tokeni, panik havası yarattı. Dün yaptığımız analizde Bitcoin için bir düzeltmenin kaçınılmaz olduğunu söylemiştik. Bu düzeltme hareketi bugün itibariyle net bir şekilde başladı. Haberimizde bu düzeltmenin ayrıntılarına yer vereceğiz.

Bitcoin’de Düzeltme Hareketi Başlıyor

Bitcoin Ağustos başında bir düzeltme yapmış ve daha sonra bir boğa koşusu yakalamıştı. Bu boğa koşusu beklenen zirveyi Bitcoin yatırımcılarına vermedi. Bu zirve gelmeyince Bitcoin duraklama dönemi yaşadı, bu duraklama dönemi de piyasanın büyük tokeni için geri çekilişin habercisi oldu.

Piyasada uzun zaman geçirenler çok daha iyi gözlemlemiştir, Bitcoin boğa koşusunda uzun süreli bir duraklama yaşadığında bu geri çekilişin habercisi olduğu anlamına gelir. Bitcoin piyasasının oynak bir piyasa olması, satış baskısının fiyat üzerinde derin ve hızlı etkilerine sebeb oluyor. Bu da Bitcoin’in dar alanda sıkışmasına neden oluyor ve bu andan sonra senaryo bilindik bir hal alıyor.

Peki, gelelim bu düzeltmenin boyuna ve süresine. Bu düzeltmenin bir önceki düzeltme kadar derin ve uzun olacağı kanaatinde değiliz. 10.400 dolarda bulunan destek seviyesi Bitcoin’i biraz durdurmuş gözükse de geri çekilme biraz daha sürecektir. Bu seviyeden sonra önemli destek noktası 10.200 dolar olacaktır. Kapanışın bu seviyede yapılması Bitcoin için düzeltmenin kısa süreceği anlamına gelir.

Bitcoin gün içinde sert bir düşüşe maruz kalır ve psikolojik sınırın altına inerse düzeltmeden çıkılması biraz daha fazla zaman alabilir. Şu an için momentum aşağıya doğru olduğu için alım fırsatını değerlendirmek daha akıllıca gibi. Bu yüzden direnç seviyeleri ve yeni hedefleri konuşmayı erteleyebiliriz.

Bitcoin için düzeltme eylemleri her zaman sağlıklı olmuştur. Biz düzeltmelerin alım fırsatının haricinde Bitcoin’in fiyat verilerinin sağlığı açısından büyük önemi vardır. Düzeltmeler sayesinde ortalamalarına yaklaşan piyasanın en büyük tokeni, sert rüzgarlardan korunmuş oluyor.

Değerli Okuyucularımız

Koinfinans ekibi olarak yaptığımız analizleri çok fazla terim kullanmadan, rahat anlaşılacak şekilde okuyucularımıza aktarmayı tercih ediyoruz. Çok fazla terim ve sayıya yer vererek, analiz kısmına odaklanmak yerine bu sayı ve terimlerden hareket ederek yorum kısmına odaklanmanın, yeni yatırımcı ve gözlemciler için daha yararlı olduğunu düşünüyoruz. Siz değerli okuyucularımız, her gün yaptığımız Bitcoin fiyat analizinde görmek istediğiniz noktaları haberimizin altında bulunan yorum kısmına yazarak bize gönderebilirsiniz. İyi Bayramlar dileriz…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.