Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi? Ünlü Analist Açıkladı!

Bitcoin bir hafta içinde 10.500 dolardan 10.000 doların altına geriledi. Çoğu piyasa uzmanı bu düşüşü, Mart 2020’deki düşüşüyle karşılaştırdı. Bilindiği üzere beş ay önce, bir likidite krizi küresel piyasalarda ciddi bir çöküşe neden oldu. Bitcoin de, o dönemde sert bir düşüş yaşadı. Sonuç olarak, Bitcoin sadece iki günlük işlem süresinde yüzde 60 düştü.

Ancak merkez bankalarının ve hükümetlerin müdahalesi ile yukarı yönlü hareketler tekrar başladı. Bitcoin, Mart ortasındaki en düşük seviyesi olan 3.858 dolardan %200 oranında kayda değer bir ralli ile kazanç sağladı.

Ancak şu an, önde gelen kripto para birimi bu kazançların bir kısmını kaybediyor. Arz fazlası nedeniyle 27 ayın en düşük seviyesine gerileyen ABD doları ise güçleniyor. Tabi dolar Mart 2020’de daha güçlüydü.

Bu nedenle çoğu kişi, Bitcoin’in başka bir düzeltme sürecinden geçebileceğine inanıyor.

Bitcoin Düşüşüne Karşı Çıkanlar

Kripto analisti Income Sharks, Çarşamba günü paylaştığı bir tweet’te mevcut düşüş görünümü hakkında muhalif bir görüş dile getirdi. Analist 3 temel neden ile düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Bu sefer gördüğüm en büyük fark, bu seviyelerde likiditemiz var, hala büyük bir trend çizgisinde bulunuyoruz ve alçalan bir takoz var.”

Açıklamalarla dolaylı olarak, ABD Merkez Bankası’nın ABD ekonomisine gerektiği sürece yardım etme taahhüdüne atıfta bulundu. Başka bir deyişle Fed, piyasaya gerektirdiği kadar ABD doları tedarik etmeyi taahhüt etti. Bunun, tipik olarak uzun vadede doları zayıflatması ve böylece bir tüketici fiyat enflasyonuna neden olması bekleniyor. Uzmanlar da, Bitcoin’i temelde yatan kısıtlı arzı nedeniyle enflasyona karşı bir koruma olarak gösteriyor.

Görüldüğü üzere piyasada karşıt görüşler mevcut. Bitcoin’in bu süreçte nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.