Analizler Bitcoin Haberler Manşet

Bitcoin’de Büyük Deprem! İşte Muhtemel Fiyat Senaryosu

single-image

Bitcoin’de Deprem

Bitcoin Türkiye saati ile 08:30’da 9.700 dolar civarında seyrediyor. Perşembe gününün ilk saatlerinde 10.000 dolar civarında bulunan piyasanın en büyük tokeni, sabah saatlerine kadar yaklaşık 300 dolarlık bir kayıp yaşadı. Bu kayıpla psikolojik sınırın altına gerileyen Bitcoinde yeni hamle bir hayli merak konusu oldu. Bitcoin’in olası fiyat senaryoları haberimizde.

Üç gün önce yaptığımız haberde yeni bir ayı sezonunun başladığını, siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Takiben yaptığımız haberlerde ise piyasanın en büyük tokeninin bu ayı sezonunu bir düzeltme hareketi olarak kullanacağını yazmıştık.

Dün geceye doğru piyasalarda entresan bir hareket gerçekleşmişti. Aksam saatlerinde gerçekleşen bu hareket özellikle altcoinleri vurdu. Türkiye saati ile 20:00’da kripto para dünyası sert bir deprem yaşadı. Bu deprem yaklaşık üç dakika sürdü. Ripple, Ethereum ve Neo gibi para birimleri %10 civarında değer kaybetti. Bu değer kaybı Bitcoin’de %6 civarlarında yaşandı.

Muhtemel Senaryo ve Kritik Noktalar

Bu hareketten sonra değer kaybını hızlandıran Bitcoin, sabah saatlerinde 9.700 dolar ile güne merhaba dedi. Bu düşüşle 200, 50 ve 20 günlük hareketli ortalamanın altına gerileyen lider token, sert bir çarpışma yaşıyor. Psikolojik sınırın altına gerilemesi ile boğaları tekrardan davet BTC, bu fiyat aralığında gel gitler yaşayacak gibi duruyor.

Bitcoin için düzeltme hareketleri hep sağlıklı olacaktır. Hem alım fırsati yaratan hu haretkler hemde uzun vadede sert düşüşlerin karşısında duracaktır. Bitcoin psikolojik sınırın altına gerilemesi ile boğalar tekrardan sahneye gelecektir. Bununla beraber gün içinde 9.500 dolar desteğine dayanan bir Bitcoin izleyebiliriz. Bu destek noktası 9.700 dolar da yine kendisini gösterse de bu seviyede dayanamayacaktır. Bu sebeble öğlene kadar olan zaman diliminde Bitcoin 9.500 dolar desteğine dayanacaktır.

Boğalar ise Bitcoin’in önce psikolojik sınırı geçmesini, daha sonra da 10.200 dolar noktasında bulunan direncin kırılmasını isteyecektir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz