Bitcoin’de Bu Hafta Neler Olacak?

Haftanın son günü itibariyle siz değerli okuyucularımız ile piyasada bu hafta neler oldu ona bakacağız. Bitcoin Türkiye saati itibariyle 11:40’da 10.349 dolar civarında seyrediyor. Bu hafta bilinenin aksine çok stabil bir hafta geçirdik. Bitcoin yukarıda 10.400 direnci aşağıda ise 10.300 desteği arasında bir hafta geçirdi. Peki bu stabil durum devam edecek mi? Bitcoin hareketli günlere geçiş yapacak mı? Bütün cevaplar haberimizde…

Bitcoin Normale Dönüyor

Bitcoin böyle uzun bekleyişlerden sonra sürekli aşağı yönlü kırılmalar yapar. Bu sorun haricinde Bitcoin’in yukarı yönlü hareket yapması için bir sorun yok. 50 günlük ortalamaya baktığımızda (10.551 dolar) bu ortalamanın gerisinde olduğumuzu görüyoruz. Bitcoin’in kritik direnci ile 50 günlük ortalamasının birbirine yakınlığı dikkat çekiyor. Olası bir yükselişte bu ortalama ekstra bir direnç seviyesi oluşturmayacaktır.

Bitcoin’in fiyatı hakkında bu günlerde yine bir sürü teori türemeye başladı. 20 bin dolar olacak, 50 bin dolar olacak gibi. Şüphesiz piyasanın oynaklığı buna izin versede önümüze bakmakta fayda var.

Önümüze baktığımızda ise ilk olarak son iki haftadır denenen ama nihai olarak geçilemeyen 10.400 dolar direncini görüyoruz. Bu direncin kırılması halinde önümüzde bulunan en büyük engel kalkmış olacak. Daha sonra ise ana direnç noktası olarak 10.700 ve 11.700 noktaları gelecektir. 11.700 seviyesinin kırılması zaten yeni zirve kapılarını bize açacaktır.

Önümüzdeki hafta içerisinde Bitcoin’in fiyatında bir kırılma bekliyoruz. Bu kırılma büyük olasılıkla yukarı yönlü olacaktır. Bitcoin ortalamalarının aşağısında kalmaya devam ediyor bunu bozacaktır ve uzun süreli sessizliğine dur diyecektir.

Aşağı yönlü bir kırılma ise ancak alım fırsatı oluşturacaktır. Aşağıda güçlü destek noktalarının bulunması nedeniyle büyük bir düşüşten ziyade alım fırsatı oluşturacak küçük geri çekilmeler olabilir. Bu geri çekilmeler beklediğimiz yukarı yönlü kırılmanın gücünü arttırır.

Yaptığımız analiz ve yorumları piyasada bulunanın aksine teknik dilden ayrıştırılmış ve sadeleştirilmiş şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu konuya önem veriyoruz çünkü amacımız okuyucuya kendimizi tam manasıyla anlatabilmek. Yaptığımız analizler ise kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kişisel görüşün paylaşımıdır.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Mücella Uzun

    Merhaba Ramazan bey. Bitcoin'le ilgili okuduklarım, anlamaya çalıştığım kadar, şu anda tereddütleri var. Acaba şimdi çok küçük bir miktarda almaya uygun mudur? Cevaplarsanız sevinirim.

    Cevap Yazın
    • Ramazan BOZKURT

      Merhabalar Fiyat seviyesi yaklaşık olarak iki haftadır aynı seviyede. Dolayısıyla şu an için riskli bir noktada, iki tarafa da kırılma gelebilir. Ama muhtemel bir yukarı yönlü hareket kısa süreli olmayacaktır. Bundan dolayı gelecek harekete göre şekil almak daha az risk teşkil ediyor. Ayrıca küçük miktar, potansiyel bir büyük miktardır özellikle bu tarz piyasalarda. İyi günler dileriz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.