Bitcoin’de Bu Hafta Neler Olacak?

2
625

Haftanın son günü itibariyle siz değerli okuyucularımız ile piyasada bu hafta neler oldu ona bakacağız. Bitcoin Türkiye saati itibariyle 11:40’da 10.349 dolar civarında seyrediyor. Bu hafta bilinenin aksine çok stabil bir hafta geçirdik. Bitcoin yukarıda 10.400 direnci aşağıda ise 10.300 desteği arasında bir hafta geçirdi. Peki bu stabil durum devam edecek mi? Bitcoin hareketli günlere geçiş yapacak mı? Bütün cevaplar haberimizde…

Bitcoin Normale Dönüyor

Bitcoin böyle uzun bekleyişlerden sonra sürekli aşağı yönlü kırılmalar yapar. Bu sorun haricinde Bitcoin’in yukarı yönlü hareket yapması için bir sorun yok. 50 günlük ortalamaya baktığımızda (10.551 dolar) bu ortalamanın gerisinde olduğumuzu görüyoruz. Bitcoin’in kritik direnci ile 50 günlük ortalamasının birbirine yakınlığı dikkat çekiyor. Olası bir yükselişte bu ortalama ekstra bir direnç seviyesi oluşturmayacaktır.

Bitcoin’in fiyatı hakkında bu günlerde yine bir sürü teori türemeye başladı. 20 bin dolar olacak, 50 bin dolar olacak gibi. Şüphesiz piyasanın oynaklığı buna izin versede önümüze bakmakta fayda var.

Önümüze baktığımızda ise ilk olarak son iki haftadır denenen ama nihai olarak geçilemeyen 10.400 dolar direncini görüyoruz. Bu direncin kırılması halinde önümüzde bulunan en büyük engel kalkmış olacak. Daha sonra ise ana direnç noktası olarak 10.700 ve 11.700 noktaları gelecektir. 11.700 seviyesinin kırılması zaten yeni zirve kapılarını bize açacaktır.

Önümüzdeki hafta içerisinde Bitcoin’in fiyatında bir kırılma bekliyoruz. Bu kırılma büyük olasılıkla yukarı yönlü olacaktır. Bitcoin ortalamalarının aşağısında kalmaya devam ediyor bunu bozacaktır ve uzun süreli sessizliğine dur diyecektir.

Aşağı yönlü bir kırılma ise ancak alım fırsatı oluşturacaktır. Aşağıda güçlü destek noktalarının bulunması nedeniyle büyük bir düşüşten ziyade alım fırsatı oluşturacak küçük geri çekilmeler olabilir. Bu geri çekilmeler beklediğimiz yukarı yönlü kırılmanın gücünü arttırır.

Yaptığımız analiz ve yorumları piyasada bulunanın aksine teknik dilden ayrıştırılmış ve sadeleştirilmiş şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu konuya önem veriyoruz çünkü amacımız okuyucuya kendimizi tam manasıyla anlatabilmek. Yaptığımız analizler ise kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kişisel görüşün paylaşımıdır.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

2 YORUMLAR

  1. Merhaba Ramazan bey. Bitcoin’le ilgili okuduklarım, anlamaya çalıştığım kadar, şu anda tereddütleri var. Acaba şimdi çok küçük bir miktarda almaya uygun mudur? Cevaplarsanız sevinirim.

    • Merhabalar
      Fiyat seviyesi yaklaşık olarak iki haftadır aynı seviyede. Dolayısıyla şu an için riskli bir noktada, iki tarafa da kırılma gelebilir. Ama muhtemel bir yukarı yönlü hareket kısa süreli olmayacaktır. Bundan dolayı gelecek harekete göre şekil almak daha az risk teşkil ediyor. Ayrıca küçük miktar, potansiyel bir büyük miktardır özellikle bu tarz piyasalarda.

      İyi günler dileriz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın