Bitcoin’de Bireysel Yatırımcı Artıyor!

Bugün bir röportajdan yararlanarak merak edilen bir konuyu sizlere sunacağız. Bitcoin yatırımcıları kurumsal yatırımcılardan mı oluşuyor yoksa bireysel yatırımcılardan mı?

Bitcoin ve diğer kripto paralar her geçen gün adından söz ettirmeyi ve adaptasyonunu artırıyor. Bu sonucu çıkarmamız da ki en büyük etken Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında devletler tarafından atılan adımlar. Bu sektöre karşı olanlar bile daha önceleri duyarsız kalırken şimdi negatif söylemlerini arttırarak savaşmaya başladılar. Bunun en spesifik örneği Amerikan başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada Bitcoin’de son beş ayda gerçekleşen yükselişin nedenini kurumsal yatırımcılardan ziyade bireysel yatırımcılara bağlıyor.

Çoğu analiste göre Bitcoin’in bu denli yükselmesinin nedeni kurumsal yatırımcılar iken Binance CEO’su buna katılmıyor. Binance CEO’su Bloomberg’e yaptığı açıklamada Bitcoin’in yükselmesinin ve hatta 11.000 dolar seviyesinde direnmesinin ana sebebi olarak bireysel yatırımcıları görüyor. Binance CEO’su şu anda Bitcoin’in %60 oranında bireysel yatırımcıların elinde bulunduğunu söylüyor.

“Kurumsal yatırımcıların daha hızlı bir şekilde çoğaldıklarını görmedik. Sadece iki tarafta da artış var. Ama 2019’da kripto para piyasasına giren kurumsal yatırımcıların sayısı çok fazla artmadı.”

Buna rağmen bireysel yatırımcı kanadında geçen seneye göre bir hayli yükseliş olduğunu vurgulayan Changpeng Zhao, bu eğilim devam edeceğini düşündüğünü de ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.