Bitcoin’de Bireysel Yatırımcı Artıyor!

0
Bugün bir röportajdan yararlanarak merak edilen bir konuyu sizlere sunacağız. Bitcoin yatırımcıları kurumsal yatırımcılardan mı oluşuyor yoksa bireysel yatırımcılardan mı?

Bitcoin ve diğer kripto paralar her geçen gün adından söz ettirmeyi ve adaptasyonunu artırıyor. Bu sonucu çıkarmamız da ki en büyük etken Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında devletler tarafından atılan adımlar. Bu sektöre karşı olanlar bile daha önceleri duyarsız kalırken şimdi negatif söylemlerini arttırarak savaşmaya başladılar. Bunun en spesifik örneği Amerikan başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada Bitcoin’de son beş ayda gerçekleşen yükselişin nedenini kurumsal yatırımcılardan ziyade bireysel yatırımcılara bağlıyor.

Çoğu analiste göre Bitcoin’in bu denli yükselmesinin nedeni kurumsal yatırımcılar iken Binance CEO’su buna katılmıyor. Binance CEO’su Bloomberg’e yaptığı açıklamada Bitcoin’in yükselmesinin ve hatta 11.000 dolar seviyesinde direnmesinin ana sebebi olarak bireysel yatırımcıları görüyor. Binance CEO’su şu anda Bitcoin’in %60 oranında bireysel yatırımcıların elinde bulunduğunu söylüyor.

“Kurumsal yatırımcıların daha hızlı bir şekilde çoğaldıklarını görmedik. Sadece iki tarafta da artış var. Ama 2019’da kripto para piyasasına giren kurumsal yatırımcıların sayısı çok fazla artmadı.”

Buna rağmen bireysel yatırımcı kanadında geçen seneye göre bir hayli yükseliş olduğunu vurgulayan Changpeng Zhao, bu eğilim devam edeceğini düşündüğünü de ekledi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın