Bitcoin’de Beklenen Düşüş Kapıda Mı?

0

Bitcoin Türkiye saati ile 11.40’da 8.150 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin’in üzerindeki baskı giderek artarken, kırılma beklentisi de aynı oranda artıyor. Peki, Bitcoin’de beklenen düşüş gelecek mi? 

Bitcoin uzun süredir 8.200 dolar ara desteğinde tutunuyor. Bir kaç kez 8.500 dolar direncine yapılan atakların sonuç vermemesi, yukarı yönlü ivmenin giderek kaybolduğunu kanıtlıyor. Hal böyle olunca Bitcoin giderek stabil bir hale dönüşüyor. Bu da Bitcoin’de kırılma beklentisini arttırıyor. Bu beklentinin artması ise gayet doğal karşılanabilir çünkü Bitcoin, sadece fırtınadan önce sessiz kalır.

RSI verileri bize aşağı yönlü bir kırılmayı işaret ederken, dört saatlik mum grafik yukarı yönlü hareketlerin son derece hafif olduğunu ve olacağını söylüyor. Bitcoin’in dominance değeri düşerken, momentum indikatörü de aşağı yönlü bir ivmeye işaret ediyor. Bu ve diğer göstergeler, Bitcoin’de yakında gelebilecek, aşağı yönlü hareketin sinyalini veriyor.

Biz olası aşağı yönlü bir kırılmada ilk hedefin 7.700 dolar civarı olacağını öngörüyoruz. Kırılmanın şiddeti büyük olursa veya gelebilecek ikinci bir kırılmada Bitcoin’in fiyatının 7.000 dolara kadar gerileyebileceğini düşünüyoruz. Bu ihtimali olan düşüşler, kısa vadede negatif gözükse de, uzun vadede Bitcoin’in yararına. Sağlıklı bir yükseliş için Bitcoin’in düzeltmeye gitmesi şart gibi gözüküyor.

Olasılığı düşük olsa da gelebilecek yukarı yönlü bir hareketin, 8.600 dolar civarında tıkanmasını bekliyoruz. Bitcoin’in şu an için sert, yukarı yönlü bir hareketini çok olası görmüyoruz. Ama Bitcoin bu, bir sonraki hareketi en fazla, tahmin edilir…

Son olarak yeni açmış olduğumuz Twitter hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesapta kripto paraları genel olarak konuşuyor, Bitcoin ve altcoinlerin analizini yapıyoruz. Blockchain ve geleceği de tartışacağımız bu hesabı takip etmenizde büyük yarar olabilir. Hesabımız: Coin Evreni (@CoinEvreni): https://twitter.com/CoinEvreni?s=08 linkteki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın