Bitcoin’de Beklenen Düşüş Gerçekleşti, Bitcoin’in Günlük Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 06:00’da 9.300 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin son yirmi dört saatte yaklaşık %15 değer kaybetti. Bu diğer kripto paraları etkiledi ve neredeyse ilk yirmide ki çoğu kripto para hatırı sayılır derecede değer kaybetti.

Bitcoin için hafta başından beri yaptığımız analizlerde Bitcoin’in 9.200 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Bitcoin geçtiğimiz hafta içinde 11.700 dolar seviyesinde bulunan direnci kırmaya çalışmış ama pek başarılı olamamıştı. Bu Bitcoin’in dar bir koridorda sıkışmasına sebeb olmuştu. Bundan kaynaklı olarak Bitcoin üzerindeki baskı bir hayli artmıştı.

Bu baskı Bitcoin üzerinde negatif bir etki yarattı ve Bitcoin o günden sonra küçük düşüşler yaşayarak günlerini geçirdi. Bu arada ABD merkezli gelen açıklamalar Bitcoin için kısa vadede olumlu bir hava yaratmadı. Sizlerle paylaştığımız indikatör göstergeleri de olumsuzdu. Bütün bunların ardından Bitcoin 9.200 dolarda bulanan destek noktasına çok yaklaştı.

Buraya kadar yazdıklarımız iki haftanın özeti. Asıl soru Bitcoin bundan sonra hangi eğilimde olacak? Düşüş eğilimi devam mı edecek yoksa yükselişe mi geçecek?

Bitcoin bu yılın başından beri ilk altı aylık periyotta uzun bir boğa koşusu yakaladı. Bu koşunun sonucu olarak bir düzeltme yapması gerekiyordu. Işte o düzeltme geldi. Bitcoin belki 8.800 dolar seviyelerine kadar düşecek olsa da bundan sonra kendini toplayacaktır. Bu toplamanın şiddeti ve hızı şu anda pek tahmin edilemez olsa da bu düzeltmeden sonra Bitcoin için yükselme vaktidir.

Bizim görüşümüz, Bitcoin için bu senenin başında olan 3.000 dolar seviyelerinin artık pek muhtemel olmaması. Bu düşüşün eskiye bir dönüş olduğunu değil sadece bir düzeltme olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin için bugün önemli bir gelişme yaşanabilir. Facebook Libra’nın detaylarını kendi içindeki bir kuruma sunacak. Bu sunumda bizler de detayları görebiliriz. Bu detaylar, ABD başkanı Donald Trump’ın ifadelerine de bir gönderme yapabilir. Bu da dolaylı olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini etkileyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.