Bitcoin’de Beklenen Düşüş Gerçekleşti, Bitcoin’in Günlük Analizi

0
Bitcoin Türkiye saati ile 06:00’da 9.300 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin son yirmi dört saatte yaklaşık %15 değer kaybetti. Bu diğer kripto paraları etkiledi ve neredeyse ilk yirmide ki çoğu kripto para hatırı sayılır derecede değer kaybetti.

Bitcoin için hafta başından beri yaptığımız analizlerde Bitcoin’in 9.200 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Bitcoin geçtiğimiz hafta içinde 11.700 dolar seviyesinde bulunan direnci kırmaya çalışmış ama pek başarılı olamamıştı. Bu Bitcoin’in dar bir koridorda sıkışmasına sebeb olmuştu. Bundan kaynaklı olarak Bitcoin üzerindeki baskı bir hayli artmıştı.

Bu baskı Bitcoin üzerinde negatif bir etki yarattı ve Bitcoin o günden sonra küçük düşüşler yaşayarak günlerini geçirdi. Bu arada ABD merkezli gelen açıklamalar Bitcoin için kısa vadede olumlu bir hava yaratmadı. Sizlerle paylaştığımız indikatör göstergeleri de olumsuzdu. Bütün bunların ardından Bitcoin 9.200 dolarda bulanan destek noktasına çok yaklaştı.

Buraya kadar yazdıklarımız iki haftanın özeti. Asıl soru Bitcoin bundan sonra hangi eğilimde olacak? Düşüş eğilimi devam mı edecek yoksa yükselişe mi geçecek?

Bitcoin bu yılın başından beri ilk altı aylık periyotta uzun bir boğa koşusu yakaladı. Bu koşunun sonucu olarak bir düzeltme yapması gerekiyordu. Işte o düzeltme geldi. Bitcoin belki 8.800 dolar seviyelerine kadar düşecek olsa da bundan sonra kendini toplayacaktır. Bu toplamanın şiddeti ve hızı şu anda pek tahmin edilemez olsa da bu düzeltmeden sonra Bitcoin için yükselme vaktidir.

Bizim görüşümüz, Bitcoin için bu senenin başında olan 3.000 dolar seviyelerinin artık pek muhtemel olmaması. Bu düşüşün eskiye bir dönüş olduğunu değil sadece bir düzeltme olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin için bugün önemli bir gelişme yaşanabilir. Facebook Libra’nın detaylarını kendi içindeki bir kuruma sunacak. Bu sunumda bizler de detayları görebiliriz. Bu detaylar, ABD başkanı Donald Trump’ın ifadelerine de bir gönderme yapabilir. Bu da dolaylı olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini etkileyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın