Bitcoin’de Ayı Sezonu Mu Başlıyor?

0

Bitcoin Türkiye saati ile 12:00’da 11.900 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin’in yeniden 12.000 doların altına düşmesi, piyasada bulunan herkesin aklına yeni bir ayı sezonunu getirmesine sebeb oldu. Peki, yeni bir ayı sezonu mu başlıyor? Bu düşüşler sadece bir düzeltme mi? Boğa sezonu devam edecek mi? Bu soruların hepsinin cevabı haberimizde…

Küresel Piyasalar Bitcoin’e Yaradı

Küresel piyasalarda bulunan kriz çeşitli yatırım araçlarının yükselmesine sebeb oldu. Buradan fayda sağlayanlar arasında şüphesiz Bitcoin de vardı. Bitcoin küresel piyasalarda ki ateşi görerek yükselmeye başladı, bu yükseliş 12.500 dolara kadar geldi.

Herkes Bitcoin’den yeni bir zirve beklerken, Bitcoin düşüş eğilimine geçti ve yeniden 11.600 dolar civarına kadar düştü. Bu denli sert sayılabilecek bir hareketin gelmesiyle, piyasada panik havası yaşandı ve satış baskısı oluştu. Bu baskı Bitcoin’in yeni zirve için bir miktar güç kaybetmesine sebeb oldu.

Bitcoin İçin Boğa Sezonu Bitti Mi?

Bitcoin için Boğa sezonu bitmedi henüz… Bitcoin kritik direnç seviyesi olan 11.700 doları aşmış ve gözünü yılın yeni zirvelerine dikmişti. Biz hala bu planın geçerli olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin için 12.000 dolar ve 12.100 dolar noktasında bulunan dirençler önemli. Bu dirençlerin güçlü kırılarak 11.000 dolar seviyelerinin unutulması, yeni zirveyi hızlandıracaktır.

Bitcoin için henüz ayı sezonunun başlamadığını düşünüyoruz. Fibonacci destekli indikatörlerin verilerine göre 11.700, 11.650 ve 11.600 noktalarında destek bulunuyor. Bu destekler Bitcoin fiyatını bu seviyenin üstünde tutmaya çalışıyor. Nitekim şimdilik başarılı da oluyor. Bitcoin’in fiyatında karşılaşılan bu düşüşlerin, küçük düzeltmeler ve piyasa etkisi olarak düşünüyoruz. Bundan dolayı Bitcoin’de bir ayı sezonu için daha erken olma olasılığını, çok yüksek görüyoruz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın