Bitcoin’de Ani Artış Yeni Hedef 9.000 Dolar!

Bitcoin uzun zamandır 8.000 Dolar bandında işlem görmekteydi. Şimdi ise Bitcoin (BTC) boğaları ralliyi daha heyecanlı hale getirdi ve yeni hedef 9.000 dolar.

Bitcoin sonunda direnç seviyesi 8.200 Dolar bandını kırdı ve bu önemli direnç seviyesini arkasında bıraktı. BTC bu direnç seviyesinde kalmayıp 2019 yılının en yüksek fiyat seviyesi 8.600 Dolar’a ulaştı. Yayın saatimizde ise Bitcoin’in fiyatı 8.882 Dolar bu yükselişi ani bir haraket ile yaptı.

Analistlerin görüşüne göre Bitcoin bu ani yükselişe devam ederse sonraki hedef 9.000 dolar olduğunu idda ediyorlar. Lider kripto para birimi bir hafta önce 7.000 Doların altına düştü ve 8.000 Dolar bandını yükselmek için zorlamaya başlamıştı. Bitcoin’de şu anda yaşanan bu ani yükselişle bu aralar düşüş beklentilerini akıllardan çıkarmış gibi görünüyor.

Kısa bir zaman önce bir analist Bitcoin’in 7.950 Dolar seviyesine ulaşmasının yeni bir boğa sezonunu başlatabileceği hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin bu fiyata ulaştı ve 8.000 dolar bandını geçti. Lider kripto para birimi 2019 yılının başından beri %120 oranın da artış sağladı ve artış baskıları halen devam etmekte.

Bitcoin 7.000 Dolardan itibaren dik bir şekilde yükselişte. Fakat yatırımcıların ve analistlerin, Bitcoin için kesin bir boğa rallisi başlayacak olsa bile, bu boğa rallisinin çok uzun sürmeyeceği konusunda şüpheler duyduğunu söylemişlerdi. Sektörün büyük isimlerinde Peter Brandt, Bitcoin’in boğa rallisini sürdürmek için yavaşlayacağı ve daha yavaş haraket göstereceğini dile getirmişti.

EToro’nun tecrübeli analistli Mati Greenspan, Lider kripto para birimi Bitcoin’in önceki yılın en yüksek seviyesini kırarak herhangi bir dirençte takılmayarak doğrudan 20.000 Dolar seviyelerine geleceğini iddia ediyor. Ayrıca bazı analistler Bitcoin fiyatında bir düzeltme beklentisi içerisinde olsalar bile Bitcoin onları yanıltıp yolluna devam ediyor. Kısaca birçok analistlerinde söylediği gibi Bitcoin resmen boğa piyasasının içerisinde.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.