Nisan 29, 2022

Bitcoin Yükselişini Sürdürebilir mi? İşte Güncel Görünüm

Bitcoin (BTC) fiyatı Perşembe günü %2.1 yükselmeyi başardı ve günü 39.900 dolar civarında kapattı, Cuma sabahı ise 39.600 dolara doğru geriledi ve son 24 saatteki kazançları yüzde 0.6’ya kadar indirdi. Ethereum ise son 24 saatte %1.1 arttı. İlk 10’daki altcoin fiyatları ise -%4,4 (Terra) ile +%3,6 (Binance Coin) oranı arasında değişiklik gösterdi.

CoinMarketCap verilerine göre kripto piyasasının toplam değeri yalnızca bir gecede %0,25 arttı 1,81 trilyon dolara yükseldi. Bitcoin Hakimiyet Endeksi 0.1 puan artarak %41.6’ya yükseldi. Kripto para Korku ve Açgözlülük Endeksi ise Cuma günü 1 puan düşerek 23’e düştü ve “aşırı korku”da kalmayı sürdürdü.

Bitcoin fiyatı, Perşembe günü hisse senedi endekslerini güçlendirerek yukarı yönlü bir düzeltme yaptı. Bununla birlikte, BTC 40.000 dolarlık seviyenin üzerine tırmanmaya çalışırken satış baskısı tarafında da bir artışa tanıklık etti. Eski yükseliş trendi destek çizgisi geçici olarak direnç olarak çalışıyor gibi görünüyor.

bitcoin

Aynı zamanda, BTC/USD paritesi aşırı satım durumunda görünüyor. Günlük grafiklerdeki RSI endeksi, düşen yerel fiyat dip seviyelerine karşı Nisan ayında çift dip oluşturdu, bu da aşağı yönlü momentumu tüketme ve daha güvenilir bir geri dönüş olasılığına yönelik umutları besleyen bir gelişme.

Bitcoin artık açık bir şekilde riskli varlıklara olan küresel talep olmadan olumsuzlukları geri çeviremiyor.

Aynı zamanda, kripto para birimlerinin benimsenmesi ve yaygınlaşması, sektörle ilgili uzun vadeli iyimserlik için bir temel oluşturarak yolunda ilerliyor.

Kripto para borsası Bitstamp tarafından yapılan bir ankete göre, kurumsal yatırımcıların %88’i ve perakende yatırımcıların %75’i kripto para birimlerinin on yılın sonundan önce yaygınlaşacağına inanıyor. Bu arada, gelişmekte olan ekonomilerdeki dijital varlıklara olan güven seviyesi, düzenlemelerin daha katı olduğu gelişmiş ekonomilerden belirgin şekilde daha yüksek.

[irp posts=”53592″ name=”Dikkat Çeken Anket: “Kripto Geleneksel Yatırımları Solladı mı?””]

El Salvador Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu‘na (NBER) göre, ülkedeki işletmelerin %20’sinden fazlası Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmiş durumda.

BAE’deki büyük bir lüks gayrimenkul geliştiricisi olan DAMAC Properties ise yakın zamanda BTC ve ETH ile ödeme kabul etmeye hazır olduğunu duyurmuştu.

ABD Kongre Üyesi Patrick McHenry, kripto endüstrisi ve özel federal mevzuat için ayrı bir düzenleyici çağrısında bulundu. ABD düzenleyicilerini dar görüşlülükleri ve kripto para birimi endüstrisine dikkat etmemeleri nedeniyle eleştirdi.

Öte yandan Bitcoin hashrate oranı %5,56 arttı ve rekor bir seviye olan 27,79 trilyon hash’e yükseldi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.