Bitcoin Yükselişini Engelleyen Faktör Bu Olabilir!

Bitcoin fiyatının şu an oldukça dar bir bölgede sıkışıp kalması, azalan üçgen modelinin oluşumuyla açıklanabilir. Azalan üçgen modelinin tepesine doğru bir hareket, BTC’nin ‘ticaret yapılmayan’ bölgeye girdiği anlamına geliyor. Bu nedenle yatırım için doğru bir nokta arayan trader’lar, fiyat yönünü belirleyecek bir kırılmayı bekleyerek daha doğru bir hamle yapabilir.

Bitcoin Fiyat Analizinde Önemli Noktalar:

  • 20 ve 50 günlük EMA, Bitcoin fiyatına dinamik direnç gösteriyor.
  • Yükselen bir RSI ayrışması, yükselişin tersine çevrilme olasılığını destekliyor.
  • Bitcoin’de gün içi işlem hacmi 15.4 milyar dolarda yer alıyor, bu da %50’lik bir kayıp anlamına geliyor.

Bitcoin analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı son iki ayda, aşağı doğru bir trend çizgisine ve 18.500 ile 18.200 dolar bariyerine aktif olarak yanıt vermeye devam etti. Bu nedenle, teknik grafik bu fiyat hareketini azalan bir üçgen deseni olarak gösteriyor. Teorik olarak, bu formasyonun daha düşük seviyeler serisi, düşüş eğilimini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı şu anda %0.33’lük bir gün içi kazançla 19.132 dolardan işlem görüyor. Ancak, TÜFE verilerinin yakın zamanda yayınlanmasından bu yana, kripto para piyasası son birkaç gündür yüksek oynaklıkla baş etmek zorunda kaldı.

Ayrıca, Bitcoin fiyatı üçgen modelinin zirvesine yakın yani ticaret yapılmayan bölgeye yakın durumda, bu da belirleyici bir kırılmanın yakında gerçekleşmenin bir hayli güçlü olduğuna işaret ediyor. Bu düşüş modelinin etkisi altında, BTC fiyatı 18.500-18.200 dolar desteğini kırmalı ve mevcut düşüş trendine devam etmelidir.

Bitcoin fiyat grafiğinde, 18.200 dolarlık desteğin altında kapanan bir günlük mum, satış momentumunu hızlandıracak ve fiyatları %13.6 oranında düşürerek 16500 dolarlık seviyeyi ortaya çıkaracak.

Tam tersi bir senaryoda, piyasa hissiyatı iyileşirse ve alıcılar azalan trend çizgisinden bir yükseliş kırılması gerçekleştirmeyi başarırsa, Bitcoin düşüş teorisi geçersiz olacaktır. Bu gelişme, potansiyel yükselişi yakalamak için erken bir giriş fırsatı sunacaktır.

  • RSI: Günlük RSI eğimindeki yükseliş ayrışması, alıcıları direnç kırılması için destekliyor. Bununla birlikte, gösterge değeri %50’nin altında dalgalandığı için mevcut piyasa hissiyatı hala olumsuz.
  • Bollinger bandı göstergesi: Ssatıcıların devam eden fiyat davranışını kontrol ettiğini gösteriyor.
  • Direnç seviyesi: 19.600 dolar ve 20.600 dolar
    Destek seviyesi: 18.000 dolar ve 16.500 dolar

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.