Bitcoin Yükselişi Bakkt’ı Nasıl Etkiledi?

0

Kripto para endüstrisinde Bitcoin fiyat artışı birçok yatırımcı ve platformun işine yaradı. Bitcoin’in geçirdiği kötü zamanların ardından fiyatın ani yükselişi çoğu yatırımcıyı sevindirdi. Bu ani yükselişin sebebinin Çin’in yaptığı blockchain açıklaması olduğu düşünülmekte. Çin Başkanı Xi Jinping‘in blockchain hakkında yaptığı açıklamalarıda sitemizde bulabilirsiniz.

Bitcoin’in yükselişi ile birlikte BTC’nin piyasa hakimiyeti yeniden yüzde 70’in üzerine çıktı ve piyasa toplamda 50 milyar dolarlık değer kazandı. Peki bu yükseliş Bakkt platformuna nasıl yansıdı?

Hatırlarsanız Bakkt, geçtiğimiz hafta kırdığı yeni rekorlarla tüm zamanların en yüksek işlem hacmine ulaşmıştı.

Twitter da Bakkt Volume Bot tarafından 26 Ekim tarihinde paylaşılan veriye göre, Bakkt sadece cuma günü 1.183 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesiyle işlem yaptı. Bunun anlamı yaklaşık 11 milyon dolar değerindeki 1,183 BTC işlem gördü. Bir önceki gün olan 25 Ekim tarihinde gerçekleşen 331 sözleşmeyle kıyaslandığında, 24 saatte işlem hacminde yüzde 257’lik sıçrama gözleniyor. Söz konusu sayılar, Ekim ayı başındaki en yüksek verilerin dahi üstüne çıkıyor.

Bitcoin fiyatı dışında Bakkt’ın da Çin’in blockchain hakkında yaptığı açıklamalardan açık ve net biçimde etkilendiği görülüyor.

Pazartesi günü haberin kaleme alındığı saatte, günlük işlem hacmi 273 BTC’ye dönse de, henüz piyasaların kapanmasına hayli vakit var.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın