Bitcoin Yükselişe Geçti! Piyasanın Genel Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 19:30’da 9.680 Dolar civarında seyrediyor. Güne 9.400 Dolar bandında başlayan piyasanın en büyüğü 9.600 seviyesinde bulunan direncini kırmış durumda. Şu anda 9.700 Dolar seviyesinde bulunan direnci kırmaya çalışan Bitcoin bu savaşında başarılı olacak mı merak konusu.

Bitcoin İlk Direnci Kırdı

Sabah saatlerinde yaptığımız analizde Bitcoin için 9.700 bandında ki direncin önemli olduğunu vurgulamıştık. Günü bu direnci kırarak kapatması halinde psikolojik direnci kırması daha muhtemel hale gelir. Bu da yukarı yönlü kaybettiği momentumu tekrardan kazanması anlamına gelir. Bitcoin’de 9.400 ve 9.300 dolar seviyesinde bulunan güçlü destek noktalarının kırılma durumunda 8.000 Dolar seviyelerini görebiliriz.

Piyasanın Genel Durumu

Toplam 2,391 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasanın en yüksek hacimli 10 biriminden son 24 saatte yüzde 0.01, yüzde 0.97, yüzde 0.60 ve yüzde 0.63 ile sırasıyla Ripple, Binance Coin, EOS ve Bitcoin SV düştü. En büyük 100’den de son 24 saatte 51’i yükseldi ve yüzde 226.94 ile en çok 60’ıncı sıradaki UnlimitedIP değer kazandı.

Piyasada bulunan dalgalı seyre bağlı olarak piyasa hacmi 266 milyar 335 milyon Dolar, piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi de 48 milyar 359 milyon Dolar olarak kayıtlara geçti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.