Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?

0

Bitcoin Türkiye saati ile 09:45’de 10.500 dolar civarında seyrediyor. 2 Eylül itibariyle yükselişe geçen Bitcoin önce 9.700 dolar direncini daha sonra psikolojik sınırı ve daha sonra ise 10.400 dolar noktasında bulunan direnci kırmıştı. Üst üste gelen bu atakları, 10.700 dolar seviyesinde bulunan direnç püskürtüyor gibi gözüküyor. Bitcoin’in fiyatı, bu direnç seviyesi geçebilecek mi?  Kritik direnç ve destek noktaları neler? Aşağı yönlü bir hareket muhtemel mi? Bütün bu sorunların cevapları, bütün ayrıntıları ile beraber haberimizde…

Gece Harekatı

Bitcoin 10.400 dolar noktasında bulunan kritik direnç seviyesini geçtikten sonra 50 günlük ortalamasının da desteklediği 10.700 dolar direncine geldi. Bu direnç noktası ana bir direnç noktası oluşturmuyordu fakat Bitcoin’in fiyatını bir hayli baskıladı. Bu bekleme Bitcoin’i düşük fiyattan alıp bir hayli fazla bekleyen yatırımcıda endişe oluşturdu ve satışa yol açtı. Bu satışlar da bu beklemenin nedenini oluşturdu.

Bitcoin dün, saatlerin gece yarısına yaklaştığı vakitte küçük çaplı bir gece harekatı yaptı ama başarılı olmadı. 10.600 dolar noktasında olan Bitcoin, 200 doların üzerinde bir artış ile 10.830 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş ile beraber 10.700 dolar direnci kırılmış gözükse de öyle olmadı ve fiyat eski seviyesine geri döndü.

Bitcoin’in teknik verileri olumlu doneler vermeye devam ediyor. Bitcoin’de Eylül ayı sürprizlerle dolu geçebilir.  Öncelikli olarak 11.700 dolar noktasında bulunan ana direncin geçilmesi gerekiyor. Bu direnç seviyesinin geçilmesi 13.400 dolar bandını zorlayabilmesi için anahtar olacaktır. Bitcoin’in Bakkt ile beraber Eylül ayında yeni fiyat zirvelerine erişmesi, az muhtemel olan bir olay gibi gözükmüyor…

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın