Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 09:45’de 10.500 dolar civarında seyrediyor. 2 Eylül itibariyle yükselişe geçen Bitcoin önce 9.700 dolar direncini daha sonra psikolojik sınırı ve daha sonra ise 10.400 dolar noktasında bulunan direnci kırmıştı. Üst üste gelen bu atakları, 10.700 dolar seviyesinde bulunan direnç püskürtüyor gibi gözüküyor. Bitcoin’in fiyatı, bu direnç seviyesi geçebilecek mi?  Kritik direnç ve destek noktaları neler? Aşağı yönlü bir hareket muhtemel mi? Bütün bu sorunların cevapları, bütün ayrıntıları ile beraber haberimizde…

Gece Harekatı

Bitcoin 10.400 dolar noktasında bulunan kritik direnç seviyesini geçtikten sonra 50 günlük ortalamasının da desteklediği 10.700 dolar direncine geldi. Bu direnç noktası ana bir direnç noktası oluşturmuyordu fakat Bitcoin’in fiyatını bir hayli baskıladı. Bu bekleme Bitcoin’i düşük fiyattan alıp bir hayli fazla bekleyen yatırımcıda endişe oluşturdu ve satışa yol açtı. Bu satışlar da bu beklemenin nedenini oluşturdu.

Bitcoin dün, saatlerin gece yarısına yaklaştığı vakitte küçük çaplı bir gece harekatı yaptı ama başarılı olmadı. 10.600 dolar noktasında olan Bitcoin, 200 doların üzerinde bir artış ile 10.830 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş ile beraber 10.700 dolar direnci kırılmış gözükse de öyle olmadı ve fiyat eski seviyesine geri döndü.

Bitcoin’in teknik verileri olumlu doneler vermeye devam ediyor. Bitcoin’de Eylül ayı sürprizlerle dolu geçebilir.  Öncelikli olarak 11.700 dolar noktasında bulunan ana direncin geçilmesi gerekiyor. Bu direnç seviyesinin geçilmesi 13.400 dolar bandını zorlayabilmesi için anahtar olacaktır. Bitcoin’in Bakkt ile beraber Eylül ayında yeni fiyat zirvelerine erişmesi, az muhtemel olan bir olay gibi gözükmüyor…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.