Bitcoin Yönünü Hücuma Çevirdi!

Kasım ayının neredeyse tamamını düşüş trendiyle geçiren Bitcoin, Aralık ayının ilk haftası geride kalırken güzel sinyaller veriyor diyebiliriz. Türkiye saati ile 14:30’da 7.500 dolar seviyesinde bulunan Bitcoin’de, Aralık ayının ilk haftasını değerlendiriyoruz…

Bitcoin Kasım ayının bitişi ile defanstan vazgeçip tekrar yönünü hücuma çevirmiş gözüküyor. Son bir haftalık grafiklere baktığımızda yukarı yönlü hareket etmek isteyen bir Bitcoin görüyoruz. Her ne kadar bu atakların gücü ve süresi çok etkili olmasa da niyetini belli ediyor diyebiliriz.

Bitcoin bu yukarı yönlü hareketleri ile trendini belirlemek istiyor. Bu ataklar Bitcoin’in destek seviyesini 7.500 dolar seviyesine çekti. Son günlerde görece stabil bir görünüm sergileyen Bitcoin için düşüş trendi tam manasıyla bitti diyebiliriz. Tabi burda bir parantez açarak, spekülatif hareketleri sürecin dışında tuttuğumu belirtmek isterim. Düzeltmesini layıkıyla yerine getiren ve bir süredir de stabil hareket eden bir paranın düşüş trendine yeniden girmesi, zor bir olasılık olarak göze çarpıyor.

Bitcoin’in kırmak istediği direnç seviyesi ise hala aynı. 7.700 dolar direncine bir kaç kere atak yapan Bitcoin, bu atakların cılızlığı sebebiyle beklediği sonucu alamasa da, beklenen sonucu aldı diyebiliriz. Hafta sonunu zaten çok hareketli geçirmeyen Bitcoin, bugün de uykuda kalarak yeni haftaya iyi bir başlangıç yapabilir ve ilk direnç seviyesini geçebilir. Bitcoin için kısa ve orta vadede yukarı yönlü trend tahminimiz başlamıştır diyebiliriz.

Yazdıklarımız, siz değerli okuyucularımız ile paylaştığımız fikirlerimizdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.