Bitcoin Yeniden 20 Bin Doları Görebilir Mi?

Bitcoin (BTC) Fiyatı 20.000 Dolar’ı Yeniden Görebilir mi?

Bitcoin (BTC) son birkaç haftanın en iyi fiyatına sahip olmasa da, bazı analistler kafalarını dik tutuyorlar: Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı Thomas Lee, bunlardan biri.

Neden 20.000 Dolar Bitcoin İçin Hala Mümkün?

Tanınmış kripto para birimi uzmanı Fox Business’a bitcoin hakkında konuştu. Farklı bir haberimizde de bahsettiğimiz gibi analist Lee, Bitcoin’in gerçekten alaycılarının önerdiğinin aksine BTC’ye doğal değer kazandıracak güvenli bir cennet olduğunu savundu.

Yarı özerk Çin şehrinde % 4 oranında bir Bitcoin primi bulunmaktadır. Yerel geleneksel yatırımlardaki çöküş ve muhtemelen daha fazla ekonomik çöküşe ve potansiyel varlık ele geçirmelerine yol açacak olan Pekin kaynaklı kriz korkusu, görünüşte bu primle sonuçlandı.

Hepsi bu değil. Arjantin kısa süre önce görevdeki Cumhurbaşkanı Mauricio Macri’nin siyasi rakiplerine yönelik birincil seçimini kaybederek kitlesel paniğe yol açtığını gördü. Tek bir işlem seansında, Arjantin Pezosu, ABD Doları karşısında değerinin % 20’sini düşürdü ve ülke borsa endeksi % 50 düştü. Kısacası, mutlak kaos oldu. Arjantin’de güçlü bir Bitcoin primi de olmuştur.

Bunu akılda tutarak, Fundstrat kurucu ortağı Lee, Bitcoin’in yılını şimdi olduğundan çok daha yüksek, potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolar’da veya yeni bir yükseklikte bitireceğini söyledi.

Bu, bu yıl Bitcoin fiyatlarının değer kazanmasına neden olacak etmenlerin bir araya geldiğini öne sürdükten kısa bir süre sonra geliyor. Bunlar arasında, kripto para birimi alanına dikkat çekeceğine inandığı Libra’nın tanıtılması; Donald Trump’ın ateşli kripto karşıtı tweet dizisi; ve makroekonomik kargaşa var.

Bakkt Kriptoyu da Artıracak

Wall Street’teki bir firmanın analisti Ken Xuan, geçtiğimiz günlerde Bakkt tarafından Eylül ayında Bitcoin işlemlerinin başlatılmasının geleneksel yatırımcılar için kabul edilmenin önündeki engellerin çoğuyla başa çıkabileceğini ve kurumsal pazarda pazar büyümesi için büyük bir hızlandırıcı olabileceğine inandığını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.